Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Teresa di Gallura

Na severu Sardinie se nachází jedno z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších pobřeží – Costa Paradiso. Tuto jedinečnou oblast ohraničují města Castelsardo a Santa Teresa di Gallura. Na své si zde přijdou všichni milovníci přírody, klidu a pohody, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkých měst a turistických letovisek. Celková rozloha oblasti je 800 ha a kromě pobřeží zahrnuje i hornatý terén s jedinečnými rudými skalami nejrůznějších tvarů.

Letovisko Santa Teresa di Gallura se rozkládá u mořské úžiny Bonifacio, odkud pravidelně odplouvají lodě na francouzský ostrov Korsika. Původně zde stávala jen rybářská vesnička, která se proměnila na příjemné prázdninové středisko poskytující návštěvníkům vše potřebné pro strávení ničím nerušené dovolené. Santa Teresa leží v zálivu, kde jsou skvělé možnosti pro koupání. Najdete zde mírně se svažující pláž, která je tak vhodná i pro malé děti a nezkušené plavce. Mezi nejnavštěvovanější pláže patří Rena Bianca se španělskou obrannou věží, Marmorata nebo Santa Reparata, které jsou obklopeny granitovými skalními útvary.

Kromě skvělých možností relaxace u moře nabízí městečko také spoustu zábavy a služeb, jako jsou restaurace, bary, diskotéky, kavárny a pizzerie. Společenským zábavním centrem se stalo náměstí, které se setměním každý den ožívá nejrůznějšími večerními programy a koncerty. Najdete zde také obchůdky nabízející nejrůznější druhy zboží a také supermarkety.

Asi 4 km od letoviska se nachází poloostrov Capo Testa, pro nějž jsou charakteristické divoké skalní útvary, které vznikly trvalým působením moře, větru a erozí. V jeho okolí vznikly úžasné malinké a romantické zátoky. Poloostrov je společně s pláží Baia Santa Reparata vyhlášen přírodní rezervací. Z tohoto výběžku je možné pozorovat východní i západní pobřeží Sardinie. Na dohled je také 12 km vzdálená Korsika. Také z tohoto důvodu je dnes Santa Teresa důležitým přístavním a turisticky velmi vyhledávaným městem. Za poznáním se můžete vydat do 25 km vzdáleného městečka Palau nebo 64 km vzdáleného Olbia.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA