Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cefalú

Cefalú je historické město rozkládající se 50 km od hlavního města Palerma na severním pobřeží Sicílie. Nenajdete zde žádné moderní hotely ani novou zástavbu, proto si Cefalú do dnešních dní uchovalo svou malebnost a středověkou atmosféru. Nad městem se tyčí zajímavý útes La Rocca podobající se pevnosti, kde se kdysi vypínal Dianin chrám. Pobřeží je lemováno několika krásnými písčitými plážemi.

Ve středu tohoto kompaktního města se rozkládá hlavní náměstí Piazza del Duomo s několika restauracemi a kavárnami, které lákají k posezení ve stínu palem. Dominantou města je katedrála z roku 1131, která měla být původně královskou hrobkou a hlavním chrámem Sicilského království. Katedrála byla postavena na popud normanského krále Sicílie – Ruggera II. Ten v těchto místech přežil ztroskotání své lodě, a proto kostel postavil jako díkuvzdání Panně Marii za svou záchranu. Jeho průčelí lemují dvě věže a mezi nimi se nachází hlavní portál Porta dei Re – královská brána.

Katedrála má dnes jantarově žlutou fasádu a v jejím interiéru se ukrývá jedno z nejkrásnějších vyobrazení Krista v západním umění. Slavná mozaika z roku 1148 je nejstarším vyobrazením žehnajícího Krista všemocného na ostrově a je umístěna v apsidě. Nádherný dřevěný strop a arabské lavice sloupů zůstaly téměř po 800 let nezměněny. Katedrála je typickou ukázkou kombinovaného sicilskonormanského románského slohu.

Nedaleko od katedrály narazíte na Museo Mandralisca, kde jsou uchovány sbírky mincí, váz, keramiky, římských i řeckých artefaktů. Také zde najdete obraz „Portrét neznámého muže“, který v roce 1472 namaloval významný sicilský renesanční umělec Antonello da Messina. Městečko je protkáno úzkými středověkými uličkami, kde na každém kroku narazíte na nějaký obchůdek nebo krámek se suvenýry. Cefalú je skvělým místem odkud se dají podnikat zajímavé výlety do okolí. Je zde mnoho přírodních atraktivit, ale také dalších historicky cenných měst.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA