Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cefalú

Cefalú je historické město rozkládající se 50 km od hlavního města Palerma na severním pobřeží Sicílie. Nenajdete zde žádné moderní hotely ani novou zástavbu, proto si Cefalú do dnešních dní uchovalo svou malebnost a středověkou atmosféru. Nad městem se tyčí zajímavý útes La Rocca podobající se pevnosti, kde se kdysi vypínal Dianin chrám. Pobřeží je lemováno několika krásnými písčitými plážemi.

Ve středu tohoto kompaktního města se rozkládá hlavní náměstí Piazza del Duomo s několika restauracemi a kavárnami, které lákají k posezení ve stínu palem. Dominantou města je katedrála z roku 1131, která měla být původně královskou hrobkou a hlavním chrámem Sicilského království. Katedrála byla postavena na popud normanského krále Sicílie – Ruggera II. Ten v těchto místech přežil ztroskotání své lodě, a proto kostel postavil jako díkuvzdání Panně Marii za svou záchranu. Jeho průčelí lemují dvě věže a mezi nimi se nachází hlavní portál Porta dei Re – královská brána.

Katedrála má dnes jantarově žlutou fasádu a v jejím interiéru se ukrývá jedno z nejkrásnějších vyobrazení Krista v západním umění. Slavná mozaika z roku 1148 je nejstarším vyobrazením žehnajícího Krista všemocného na ostrově a je umístěna v apsidě. Nádherný dřevěný strop a arabské lavice sloupů zůstaly téměř po 800 let nezměněny. Katedrála je typickou ukázkou kombinovaného sicilskonormanského románského slohu.

Nedaleko od katedrály narazíte na Museo Mandralisca, kde jsou uchovány sbírky mincí, váz, keramiky, římských i řeckých artefaktů. Také zde najdete obraz „Portrét neznámého muže“, který v roce 1472 namaloval významný sicilský renesanční umělec Antonello da Messina. Městečko je protkáno úzkými středověkými uličkami, kde na každém kroku narazíte na nějaký obchůdek nebo krámek se suvenýry. Cefalú je skvělým místem odkud se dají podnikat zajímavé výlety do okolí. Je zde mnoho přírodních atraktivit, ale také dalších historicky cenných měst.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA