Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gioiosa Marea

Na mírně hornatém severním pobřeží Sicílie se rozkládá krásné historické městečko Gioiosa Marea. Je situováno přímo naproti turisticky oblíbeným a hojně navštěvovaným Liparským ostrovům a můžete odtud pozorovat překrásné západy slunce. Na ostrovy je možné se vypravit z nedalekého Milazza, odkud pravidelně vyplouvají trajekty. Pobřeží je omýváno Tyrhénským mořem a k lenošení a relaxaci lákají zdejší písčité pláže obklopené bujnou subtropickou vegetací.

Gioiosa Marea je také známé lázeňské městečko, které si do dnešních dní i přes rozvoj turistického ruchu na ostrově uchovalo svou jedinečnou poklidnou atmosféru. V centru na vás čekají restaurace, kavárny a bary lákající k posezení u sklenky dobrého vína. Milovníky nakupování jistě potěší množství obchůdků a krámků s nejrůznějšími suvenýry. V blízkosti letoviska se nachází malá rekreační vesnička Piraino.

Přibližně 2km Gioiosy se rozkládá malebná pláž, nad kterou se tyčí granitové skály Capo Calava´s. Nenechejte si ujít ani návštěvu zdejších 3 jeskyní, které jsou navzájem propojeny koridory a štolami. Jeskyně ještě nejsou kompletně prozkoumány, proto se může stát, že dojde k objevení nových vstupů s dalšími propastmi a zákoutími. K vidění jsou zde stalagmity a stalaktity, stěny jeskyní jsou šedé s načervenalými tóny. Zajímavé výlety se dají podniknout do Tundari, Milazza, do 100 km vzdáleného Cefalú či historické Taorminy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA