Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gioiosa Marea

Na mírně hornatém severním pobřeží Sicílie se rozkládá krásné historické městečko Gioiosa Marea. Je situováno přímo naproti turisticky oblíbeným a hojně navštěvovaným Liparským ostrovům a můžete odtud pozorovat překrásné západy slunce. Na ostrovy je možné se vypravit z nedalekého Milazza, odkud pravidelně vyplouvají trajekty. Pobřeží je omýváno Tyrhénským mořem a k lenošení a relaxaci lákají zdejší písčité pláže obklopené bujnou subtropickou vegetací.

Gioiosa Marea je také známé lázeňské městečko, které si do dnešních dní i přes rozvoj turistického ruchu na ostrově uchovalo svou jedinečnou poklidnou atmosféru. V centru na vás čekají restaurace, kavárny a bary lákající k posezení u sklenky dobrého vína. Milovníky nakupování jistě potěší množství obchůdků a krámků s nejrůznějšími suvenýry. V blízkosti letoviska se nachází malá rekreační vesnička Piraino.

Přibližně 2km Gioiosy se rozkládá malebná pláž, nad kterou se tyčí granitové skály Capo Calava´s. Nenechejte si ujít ani návštěvu zdejších 3 jeskyní, které jsou navzájem propojeny koridory a štolami. Jeskyně ještě nejsou kompletně prozkoumány, proto se může stát, že dojde k objevení nových vstupů s dalšími propastmi a zákoutími. K vidění jsou zde stalagmity a stalaktity, stěny jeskyní jsou šedé s načervenalými tóny. Zajímavé výlety se dají podniknout do Tundari, Milazza, do 100 km vzdáleného Cefalú či historické Taorminy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA