Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gioiosa Marea

Na mírně hornatém severním pobřeží Sicílie se rozkládá krásné historické městečko Gioiosa Marea. Je situováno přímo naproti turisticky oblíbeným a hojně navštěvovaným Liparským ostrovům a můžete odtud pozorovat překrásné západy slunce. Na ostrovy je možné se vypravit z nedalekého Milazza, odkud pravidelně vyplouvají trajekty. Pobřeží je omýváno Tyrhénským mořem a k lenošení a relaxaci lákají zdejší písčité pláže obklopené bujnou subtropickou vegetací.

Gioiosa Marea je také známé lázeňské městečko, které si do dnešních dní i přes rozvoj turistického ruchu na ostrově uchovalo svou jedinečnou poklidnou atmosféru. V centru na vás čekají restaurace, kavárny a bary lákající k posezení u sklenky dobrého vína. Milovníky nakupování jistě potěší množství obchůdků a krámků s nejrůznějšími suvenýry. V blízkosti letoviska se nachází malá rekreační vesnička Piraino.

Přibližně 2km Gioiosy se rozkládá malebná pláž, nad kterou se tyčí granitové skály Capo Calava´s. Nenechejte si ujít ani návštěvu zdejších 3 jeskyní, které jsou navzájem propojeny koridory a štolami. Jeskyně ještě nejsou kompletně prozkoumány, proto se může stát, že dojde k objevení nových vstupů s dalšími propastmi a zákoutími. K vidění jsou zde stalagmity a stalaktity, stěny jeskyní jsou šedé s načervenalými tóny. Zajímavé výlety se dají podniknout do Tundari, Milazza, do 100 km vzdáleného Cefalú či historické Taorminy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA