Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sciacca

Na jihozápadě ostrova se rozkládá krásné historické městečko a termální lázně Sciacca. Městečko je tvořeno množstvím středověkých budov a zajímavá je rovněž obytná čtvrť postavená v arabském stylu. Ve Sciacce dnes žije asi 40 tisíc obyvatel, jejichž hlavním zdrojem obživy je rybolov, zemědělství a práce v cestovním ruchu. Sciacca je vyhlášeným místem kde se vyrábí a prodává majolika, což jsou nejrůznější smaltované keramické výrobky.

V centru města se rozprostírá náměstí Piazza Angelo Scandaliato, skrz které prochází hlavní ulice Corso Vittorio Emanuele se spoustou obchůdků a krámků se suvenýry. Lemována je navíc ještě kavárnami a cukrárnami, které nabízí příjemné posezení s výhledem na moře. Dominantou města je budova Palazzo Steripinto, která byla vystavěna v sicilsko-katalánském stylu a doplňuje jí cimbuří. V uličkách Sciaccy narazíte na spoustu dalších zajímavých paláců a barokních kostelů. Zdejší termální lázně jsou známy již od doby antiky. Na několika místech jsou vidět pozůstatky středověkých hradeb.

Již ve středověku bylo město významným obchodním střediskem s velkým rybářským přístavem, který zde najdeme i dnes. Kromě historických zajímavostí vás může městečko přitahovat také svou jedinečnou atmosférou, množstvím noční zábavy a společenského vyžití. Nezapomeňte navštívit některou z místních restaurací či pizzerií, které nabízí ochutnávky italských specialit. Velkým lákadlem tohoto letoviska jsou samozřejmě jeho krásné písečné pláže, jež jsou omývány průzračně čistým Středozemním mořem. Zajímavostí této oblasti také je, že se v moři naproti města v roce 1831 zjevil nový ostrov, vytvořený podmořskou sopečnou činností. Byl pojmenován Ferdinandea, ale po pěti měsících se znovu ponořil pod mořskou hladinu.

Jestliže vyznáváte spíše aktivnější způsob trávení dovolené, půjčete si auto a vyrazte na výlet do 100 km vzdáleného hlavního města Palerma. Směrem na východ i na západ od Sciaccy jsou situována další zajímavá letoviska s kilometry písčitých pláží. Za návštěvu stojí například Agrigento, Porte Empédocle, Porto Palo a historicky cenné město Selinunte, kde jsou k vidění antické vykopávky a krásné chrámy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA