Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pozzallo

Na jižním pobřeží největšího italského ostrova Sicílie se rozkládá městečko Pozzallo, kde žije asi 19 tisíc obyvatel. Hlavním lákadlem tohoto oblíbeného rekreačního místa jsou krásné zlatavé pláže. Nejvyhlášenější je oblast Ragusa Coast, která láká k prožití ničím nerušené, klidné dovolené s relaxací na plážích. Břehy jsou omývány křišťálově průzračnou vodou Středozemního moře. Městečko je obklopeno písečnými dunami a lesy, které s mořskou vodou nádherně kontrastují.

Pokud máte raději aktivnější dovolenou, můžete si půjčit auto nebo motorku a vydat se na průzkum okolí letoviska. Za návštěvu stojí nedaleké městečko Noto, pro které je charakteristický pozdně barokní styl na vysoké architektonické a umělecké úrovni. Město bylo v roce 2002 zapsáno na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO. Další zajímavé město je Ragusa, které je hlavním městem stejnojmenné provincie. V roce 1693 zde došlo k silnému zemětřesení, při kterém byla většina města srovnána se zemí. Následně byla Ragusa stejně jako Noto znovu vystavěna v překrásném barokním stylu. Kochat se zde tak můžete množstvím památek. Během cestování po ostrově byste neměli vynechat prohlídku Syrakus, které jsou považovány za nejkrásnější město na Sicílii.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA