Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pozzallo

Na jižním pobřeží největšího italského ostrova Sicílie se rozkládá městečko Pozzallo, kde žije asi 19 tisíc obyvatel. Hlavním lákadlem tohoto oblíbeného rekreačního místa jsou krásné zlatavé pláže. Nejvyhlášenější je oblast Ragusa Coast, která láká k prožití ničím nerušené, klidné dovolené s relaxací na plážích. Břehy jsou omývány křišťálově průzračnou vodou Středozemního moře. Městečko je obklopeno písečnými dunami a lesy, které s mořskou vodou nádherně kontrastují.

Pokud máte raději aktivnější dovolenou, můžete si půjčit auto nebo motorku a vydat se na průzkum okolí letoviska. Za návštěvu stojí nedaleké městečko Noto, pro které je charakteristický pozdně barokní styl na vysoké architektonické a umělecké úrovni. Město bylo v roce 2002 zapsáno na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO. Další zajímavé město je Ragusa, které je hlavním městem stejnojmenné provincie. V roce 1693 zde došlo k silnému zemětřesení, při kterém byla většina města srovnána se zemí. Následně byla Ragusa stejně jako Noto znovu vystavěna v překrásném barokním stylu. Kochat se zde tak můžete množstvím památek. Během cestování po ostrově byste neměli vynechat prohlídku Syrakus, které jsou považovány za nejkrásnější město na Sicílii.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA