Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Piazza Farnese

Malebnému římskému náměstí Piazza Farnese vévodí stavba dominantního renesančního paláce Palazzo Farnese, který byl postaven v 16. století a v současnosti slouží jako francouzská ambasáda. Na jeho výstavbě se podíleli všichni významní renesanční umělci, proto je považován za nejkrásnější renesanční budovu nejen v Římě, ale v celé Itálii.

Tento impozantní palác je neoddělitelnou součástí náměstí, na kterém stojí. Nechal jej postavit Alessandro Farnese, tedy budoucí papež Pavel III. Výstavba byla zahájena roku 1514 pod vedením architektů Antonia Sangalla, Giacoma della Porta, který vytvořil zadní fasádu paláce směrem do zahrady a Michelangela, který navrhnul palácovou římsu a centrální balkon. Michelangelovi je rovněž připisován projekt, v jehož rámci měl být palác propojen visutým mostem s budovami na druhé straně řeky. Tento projekt však nikdy nebyl dokončen. Jediným pozůstatkem této stavby je oblouk, který se klene nad Via Giulia.

O výzdobu interiéru se pak postarali umělci, jako Agostino Caracci, Annibale, Domenichino nebo Lanfranco. Většinu uměleckých děl bohužel není možné si prohlédnout, protože v budově sídlí francouzské velvyslanectví a proto je celá uzavřena pro veřejnost. Na fasádě i na fontánách si tak můžete prohlédnout alespoň lilie, které nemají s Francií nic společného, jsou znakem římské šlechtické rodiny Farnese.

Nalevo od paláce stojí kostel Santa Brigida, který je považován za švédský národní kostel. Sv. Brigida zemřela roku 1373 v sousedním klášteře. V domě Casa di Santa Brigida je tato světice vyobrazena na malém mramorovém reliéfu s názvem „Extáze“. Žena je zachycena v momentě mystického spojení s Bohem.

V období renesance bylo náměstí považováno za integrální součást aristokratického sídla. Piazza Farnese bylo vyzdobeno žulovými nádržemi pocházejícími z Caracallových lázní. Naleznete zde dvě krásné a zcela identické kašny s názvem Fontane di Piazza Farnese, které jsou obě tvořeny antickými mramorovými vanami. Jednu z van nechal na náměstí přemístit papež Pavel III. Farnese, druhá sem byla přivezena později. V roce 1926 se z těchto van staly zásluhou Girolama Rainaldiho fontány, které můžeme obdivovat dnes.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA