Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Circus of Maxentius

Jednou ze starobylých staveb, na něž můžeme narazit při procházkách Římem, je i Cirkus Maxentius (Circus of Maxentius, nebo italsky Circo di Messenzio), který byl postaven v letech 306 až 312 císařem Maxentiem. Až do 19. století byla památka známá pod názvem Circus Caracalla. V současnosti jde o jeden z nejzachovalejších římských cirků a je druhým největším po římském Cirku Maximu.

Cirkus Maxentius je součástí komplexu budov, které nechal císař Maxentius postavit podél Via Appia – jedné z prvních a strategicky velmi významných římských silnic. Vedla od městské brány Porta San Sebastiano až do italského přístavního města Brindisi. V současnosti jde o jednu z nejvýznamnějších historických archeologických lokalit v Itálii. Cirkus Maxentius se nachází mezi třetím a čtvrtým kilometrem Via Appia, mezi bazilikou a katakombami San Sebastiano a hrobkou Caecilia Metella, která se tyčí vysoko na kopci. Přibližně 2 kilometry odtud je kostel Domine Quo Vadis, u něhož zastavuje pravidelná autobusová linka.

Circus of Mexentius

Maxentius, který se o výstavbu cirku zasloužil, nebyl nikdy oficiálně zvolen císařem. Mluví se tak o něm spíše jakožto o neodbytném uzurpátorovi trůnu, který žil v období Konstantina I. Velikého. Circus of Maxentius, který nechal na počátku 4. století vystavět, měl sloužit ke konání soukromých her císaře a jeho přátel. Nakonec se zde hry konaly pouze dvakrát – poprvé, kdy Maxentia část Říma prohlásila za císaře a podruhé roku 309, kdy uspořádal hry na počest a památku svého syna Valeria Romula, který zemřel ve velmi mladém věku. Ten je s největší pravděpodobností pohřben v rodinné hrobce známé jako Romulovo mauzoleum. Ta se v těchto místech také nachází, stejně tak jako pozůstatky císařského paláce Villa di Messenzio.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA