Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sant´Agostino

Římský kostel Sant´Agostino stojící nedaleko náměstí Piazza Navona je jedním z prvních kostelů v italské metropoli postavených během renesance. Uvítá vás širokým schodištěm a impozantní renesanční fasádou, která tedy patří k těm nejstarším v celém Římě.

Kostel byl založen rouenským arcibiskupem a papežským kancléřem Guillaumem d´Estouteville a dokončen byl v roce 1483. Fasáda je dílem Giacoma di Pietrsanta, který na ni použil mramor z Kolosea. Jeho hlavní oltář byl však na začátku 17. století přestavěn podle plánů architekta Berniniho. V současnosti tento svatostánek ukrývá několik významných uměleckých děl, mezi nimiž jsou i dvě Berniniho sochy andělů.

K těm nejznámějším patří velkolepá freska proroka Izaiáše od Raffaela, která je k vidění na třetím pilastru. Naproti stojí sousoší s názvem „Sv. Anna a Panna Maria s dítětem“ od Andrea Sansovina. V první kapli vlevo je nádherný Carravagiův obraz „Madonna dei Pellegrini“, který byl v době svého vzniku, tedy v roce 1605 velmi kontroverzní. Poutníci na něm byli totiž vyobrazeni velmi realisticky – jako staří a chudí. Napravo od hlavního portálu stojí socha „Madonna del Parto“ od Raffaelova žáka Jacopa Sansovina. Tato socha prozrazuje silné antické prvky.

Kostel také uchovává plátno od Guercina s názvem „Sv. Augustin, Jan Evangelista a Hyeronimus“. V kostele byla pohřbena sv. Monika – matka sv. Augustina a také italský básník Maffeo Vegio. I když v tomto svatostánku najdeme řadu soch a obrazů oslavujících mateřství, byl v minulosti oblíbeným místem renesančních kurtizán.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA