Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Carlo alle Quattro Fontane

Římský kostel San Carlo alle Quattro Fontane nebo také San Carlino je dílem italského architekta Carla Borrominiho. Byl postaven na křižovatce u čtyř fontán, odtud také pochází jeho název. Tento malý kostelík je opakem přepychových staveb Borrominiho rivala Lorenza Berniniho, jehož mistrovské dílo, kostel Sant´Andrea al Quirinale stojí opodál.

San Carlo alle Quattro Fontane byl Borrominiho první samostatnou zakázkou, kterou dokončil v roce 1667. Kostelík je tak malý, že by se vešel do jednoho ze čtyř nosných pilířů v bazilice sv. Petra. Borromini jej však doplnil nádhernou kopulí, která je tvořena komplexem geometrických útvarů – křížů, osmiúhelníků a šestiúhelníků v reliéfu. Kopuli doplňují také okna, která jsou důmyslně ukryta štukovými ozdobami. Průčelí kostela je ozdobeno sochou svatého Karla Boromejského od Antonia Raggiho, po jeho stranách pak stojí svatý Jan Maltský a Felix z Valois, zakladatelé trinitářského řádu.

V interiéru tohoto pozdně barokního kostela si můžete prohlédnout obraz, na němž jsou vyobrazeni světci s Karlem Boromejským uprostřed při uctívání Nejsvětější Trojice. V lucerně je zpodobněn symbol Nejsvětější Trojice uprostřed s Duchem svatým jako holubicí. V rozích jsou k vidění výjevy ze života Karla Boromejského. Nad vchodem je patrný nápis o zasvěcení kostela Nejsvětější Trojici a Karlu Boromejskému v roce 1640. Boční oltář je doplněn sochou mnicha z řádu španělských trinitářů, kteří se věnovali osvobozování křesťanských otroků. Od roku 1634 v tomto kostele a v přilehlém klášteře sídlili.

V sousedství kostela, na křižovatce s Via delle Quattro Fontane, si můžete prohlédnout čtyři fontány pocházející z konce 16. století. Fontány představují dva říční bohy a dvě ctnosti, Věrnost a Sílu. Z této křižovatky je možné vidět i tři římské obelisky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA