Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Palaia

Historický původ obce Palaia sahá daleko do doby Etrusků a z jejího opevnění se naskýtají nádherné panoramatické výhledy do rozlehlého Toskánska. Palaia leží v překrásném toskánském kraji lemovaném olivovými háji a vinicemi. Právě proto je oblast okolo obce Palaia velmi známá.

Historická vesnice Palaia leží na západě Toskánska a nabízí mnoho variant, jak prožít dovolenou v Itálii. Pokud si budete chtít vychutnávat sluneční paprsky a koupání v moři, zajeďte na 50 km vzdálenou písečnou pláž. Sama obec Palaia nabízí pěknou podívanou v podobě románsko-gotického farního kostela S. Martino ze 13. století, který byl v 18. století přestavěn.

Tipy na výlety
Jen několik dní pobytu v Toskánsku stačí, aby si každý všiml, jak moc změnila renesance zdejší města. Dnes si lze už jen těžko představit, jakou podobu měla města před ní. Palaia je výborným výchozím bodem pro podnikání výletů za ostatními krásami Itálie, především do známých italských měst Florencie či Pisy.

Florencie je světově známé město, jež se rozkládá podél řeky Arno. Florencie má velmi zajímavou historii, která se datuje až do prvního století před Kristem, kde zde stála Juliem Cézarem vybudovaná římská kolonie.

Území provincie Pisy se rozkládá od nížiny řeky Arno až po pobřeží Tyrhénského moře. Jeho krajina nabízí mnoho zajímavých výletů. Údolí řeky Era je ještě dnes jedním z méně známých a méně navštěvovaných míst v Toskánsku.Vrcholy kopců zdobí městečka jako je Peccioli a Palaia, které v minulosti sloužily jako pevnosti. Peccioli také patří do přírodní chráněné oblasti horního údolí Era.

Pisa je hlavní město této toskánské provincie ležící na březích řeky Arno. Je to město s pradávnou historií, první osidlování zde probíhalo již v 5. století před Kristem. Nejznámější historickou památkou Pisy je světově proslulá šikmá věž Torre Pendente z 12. století. Dalšími památkami Pisy je například katedrála zasvěcená Panně Marii, hřbitov Camposanto nebo náměstí PIazza del Cavalieri.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA