Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montevarchi

Uprostřed Toskánska se v oblasti Chianti, která je světu známá především pěstováním vína, rozkládá malé město Montevarchi. Město se táhne podél toku italské řeky Arno v jejím dlouhém údolí. Montevarchi je jedno z největších a také nejživějších center v oblasti Valdarno.

Montevarchi má ideální polohu pro poznávání dalších zajímavých toskánských měst, leží na poloviční cestě mezi Florencií a Arezzem. Tyto dvě města mezi sebou v minulosti vedly četné boje, které se většinou odehrávaly právě na území města Montevarchi. Když bylo město pod nadvládou Florenťanů, tak zažívalo největší rozkvět. Rozvíjela se ekonomika a obchod, vyrábělo se zde hedvábí, vlna, textil a keramika. Tento obchodní význam si město udrželo až do dnešních dní. Narazíte zde například na butiky světové módní značky Prada a dalších prodejen značkové módy.

Ve městě dnes žije kolem 22 tisíc obyvatel, kteří se živí hlavně zemědělstvím, pěstováním a výrobou vína, chovem dobytka nebo prací v turistickém ruchu. Díky svému umístění poskytuje město návštěvníkům mnoho kulturního i přírodního bohatství Toskánska.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA