Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Massarossa

V toskánské provincii Lucca se nachází město Massarossa, které má velmi bohatou historii a to je také jeden z důvodů, proč se stalo oblíbeným a vyhledávaným turistickým letoviskem.  Massarossa je situována na úpatí Apuánských Alp, ale není to odtud daleko ani k Ligurskému moři. Díky této ideální poloze je vyhledávaná milovníky lenošení na pláži, ale také aktivními turisty milujícími horskou turistiku. Na své si zde přijde opravdu každý, Massarosa poskytuje potřebné zázemí a služby pro strávení ničím nerušené a pohodové dovolené.

Nedaleko se rozprostírá známé italské jezero Lago Massaciuccoli, které bylo vyhlášeno přírodní chráněnou oblastí a stalo se domovem pro nejrůznější i chráněné druhy ptáků. V této rezervaci se pravidelně scházejí ornitologové, aby mohli tyto ptáky pozorovat a podnikat nejrůznější exkurze. Jezero se svou bohatou faunou i florou však okouzlí každého návštěvníka.

Okolí Massarossy je rovněž známo, jako oblast dvou archeologických nalezišť- etruského a románského. Jestliže toužíte po poznání dalších zajímavých lokalit v této části Toskánska, vydejte se například do města Viareggio. Největším lákadlem této oblasti je dlouhá písečná pláž s historickým rybářským přístavem. Historie města sahá až do středověku, v roce 1172 zde byl postaven hrad v blízkosti cesty Via Reggia, která zde je dodnes a stala se centrem veškerého kulturního dění ve městě.

Viareggio je také vyhlášeným lázeňským městem, které je velmi živé, bohaté na noční život a společenskou zábavu. Pro turisty jsou zde připraveny nejrůznější druhy zábavy a kulturní akce. Ve Viareggiu se pravidelně každý rok koná bujarý karneval, kvůli kterému se sem sjíždí mnoho turistů. V 19. století bylo město pro svou architektonickou jedinečnost nazýváno „Perla Ligurského moře“. 

V blízkosti Massarossy se rovněž nachází městečko Torre del Lago Puccini, kde jsou uloženy ostatky významného italského hudebního skladatele Giaccoma Pucciniho.  Najdete zde také jeho dům a muzeum. Ve městě se pravidelně koná jeden z nejvýznamnějších hudebních festivalů v Itálii „Festival Puccini“.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA