Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Vincenzo

Na západním pobřeží Toskánska se rozkládá menší letovisko San Vincenzo, které je ze všech stran obklopeno nekonečnými piniovými háji. Středisko leží na méně známém pobřeží Costa Etrusca a je přitažlivé zejména svou dlouhou písečnou pláží, kde se můžete věnovat nejrůznějším vodním sportům a plážovým hrám. Pláž má pozvolný vstup do moře, proto ji vyhledávají také rodiny s malými dětmi a méně zdatní plavci. Koupat se můžete v průzračně čisté vodě Tyrhénského moře. Letovisko poskytuje veškeré potřebné zázemí pro strávení příjemné a ničím nerušené dovolené.

V městečku San Vincenzo žije kolem 6500 obyvatel, jejichž zdrojem obživy je především turistický ruch, zemědělství a chov dobytka. Na každém kroku zde narazíte na restauraci či pizzerii lákající k ochutnávce místních specialit. O večerní a společenskou zábavu se postarají bary, kluby a diskotéky. Na své si v okolí letoviska přijdou také aktivní turisté, příroda totiž vybízí k procházkám a jízdě na kole. Můžete si zde prohlédnout také přístav jachet.

Nedaleko San Vincenza můžete navštívit městečko Venturia, kde se nachází známé horké minerální prameny Calidario. Dalšími zajímavými městy v této oblasti jsou například Suvereto, Campiglia či Castagneto. Rozkládají se zde také četná archeologická naleziště jako Baratti, Populonia a Vetulonia.

V kopcovitém vnitrozemí se zase ukrývají kouzelné vesničky Campiglia Marittima, Bolgheri a Castagneto Carducci. Toskánskou krajinu se proto vyplatí prozkoumat, vždy totiž narazíte na nějakou zajímavost. Je zde rovněž několik chráněných oblastí. Pokud si pronajmete auto, můžete se vydat i do vzdálenějších měst zvučných jmen, jako je třeba Florencie, Siena, Pisa nebo Lucca a kochat se jejich architektonickými skvosty.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA