Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Luconela in Chianti

Luconela in Chianti je malebnou historickou obcí v srdci Toskánska. Bezesporu nejznámější část Toskánska je vyhlášena oblast Chianti, perfektní svou krásou a s vlnícími se kopci posetými vinicemi a stříbřitými olivovými hájky. Vrchy Chianti se tyčí jižně od Florencie a dosahují až k Sieně. Zalesněná krajina a vinice se mísí a poskytují fantastické pohledy, které se mění s každým ročním obdobím.

Navštivte zdejší slavné památky nebo se jen loudejte krajinou s mnoha kouzelnými vesničkami. Důležitými městy oblasti jsou Greve, Castellina, Radda a Gaiole in Chianti a samozřejmě Siena. Navštivte zahrady a nádherné sklepy s proslulými sudy vína Chianti Classico. Zastavte se na svačinku a ochutnávku vína v této oblasti. A poté ochutnejte místní typické pokrmy v kouzelné atmosféře starých vesnic umístěných mezi kopci. Budou to pro vás nezapomenutelné prázdniny, které se vám vryjí navždy do paměti.

Toskánsko je kraj proslulý uměním, historií a působivými scenériemi. Města regionu Toskánsko často obklopují etruské hradby a hojně rozšířená vegetace cypřišů. Krásné paláce svědčí o bohatství kraje Toskánsko a středověké radnice ukazují na odvěkou tradici demokracie a samosprávy.

Za renesance se uměleckou špičkou oblasti Toskánsko stala Florencie. V žádném případě nevynechejte ani prohlídku města Lucca a jeho historického centra, ohraničeného starověkými hradbami. Pisa dokázala ve středověku využít cest do zámoří k obohacení jak městské pokladnice, tak i vzdělanosti a kultury. Dokladem toho jsou stavby v centru města, z nichž zcela určitě nejznámější je Šikmá věž na Campo dei Miracoli "náměstí Zázraků".

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA