Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monticiano

V údolí Val d´Merse se rozkládá malebné historické městečko Monticiano, kterému vévodí ruiny středověkého hradu Tocchi. Monticiano je situováno na vyvýšenině v nadmořské výšce 360 metrů, proto se odtud můžete kochat překrásnými výhledy do okolní kopcovité a romantické toskánské krajiny. Vesnička dnes má kolem 1400 stálých obyvatel, kteří se živí především zemědělstvím, vinařstvím a chovem dobytka.

Historie Monticiana sahá až do 12. století, kdy je o něm zaznamenána první písemná zmínka. Dochovalo se zde mnoho významných architektonických památek. Dříve bylo Monticiano součástí biskupství Voltera, samostatným městem se stalo až o mnoho století později. Při vstupu do vesnice vás hned upoutá pozdně románský kostel Sant´Agostino, jehož interiér je vyzdoben krásnými barokními prvky.

Monticiano spadá pod oblast chráněné přírodní oblasti Maremma, která se stále vyznačuje nedotčenou a divokou přírodou. Dříve se zde vyskytovalo mnoho močálů a neprůchodných cest, proto byla určena spíše pro dobrodružnější povahy. V 18. století však došlo k vysušování bažin a močálů a Maremma se tak stala krajinou s úrodnými zemědělskými pláněmi a lány slunečnic.

Nedaleko městečka Grosseto jsou však stále husté borovicové lesy, neprostupné křoviny, vodní tůně a močály. Stojaté vody se staly domovem pro mnoho druhů vodního ptactva a na loukách se prohánějí stáda divokých koní či maremmských krav, které jsou výrazné svými velkými prohnutými rohy. Krajina je bohatá také na květenu, na jaře kvete levandule, pelyněk a tymián. Během léta všechna voda ustoupí a vyschne a krajina se tak promění v jakousi savanu.

Pokud zatoužíte poznat i jiná zajímavá místa v Toskánsku, vydejte se do 35 km vzdáleného města Siena, které vás uchvátí množstvím historických a architektonických památek, cihlových paláců, kamenných věží a zdobených kostelů. Siena je totiž považována za jedno z nejkrásnějších měst v Itálii, jelikož je velmi zachovalá a udržuje si kolorit středověkého města. Zajímavá je také tím, že většina jejích staveb byla vybudována v gotickém stylu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA