Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montegonzi

V toskánském kraji se ve východní části provincie Chianti rozkládá typická italská vesnice Montegonzi. Je umístěna ve výšce 440 metrů nad mořem na svahu nad údolím řeky Arno. V okolí se rozprostírají rozlehlé olivové háje, lesy a vinice. Vesnička si do dnešních dní uchovala svůj historický ráz a při její návštěvě na vás dýchne středověká atmosféra.

Jelikož celý kraj Chianti proslul zejména výrobou kvalitního italského vína, tak i v Montegonzi najdeme několik malých vinařství. Můžete odtud podnikat četné výlety do nádherné toskánské kopcovité krajiny nebo se oddávat relaxaci a oddychu v některé z místních restaurací a barů. Tam můžete ochutnat některou z italských specialit nebo místní víno.

Z Montegozi to není daleko do dalších zajímavých a přitažlivých toskánských měst. Určitě byste neměli vynechat návštěvu náhorního města Siena, která vás uchvátí množstvím historických a architektonických památek, cihlových paláců, kamenných věží a zdobených kostelů. Je považována za jedno z nejkrásnějších měst v Itálii, jelikož je velmi zachovalá a udržuje si kolorit středověkého města.

Přibližně 50 km odtud je vzdálena Florencie, která je známá jako kolébka italské renesance a místo, kde vznikly jedny z nejcennějších uměleckých děl, jako například socha Michelangelova Davida nebo Botticelliho obraz Zrození Venuše. Navštívit můžete také město Arezza, Cortona či Montepulciano. Asi 10 km od Montegonzi se rozkládá sladkovodní jezero Lago di Cipriano, které je vyhledáváno hlavně milovníky rybaření.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA