Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sansepolcro

Na severovýchodě Toskánska se nachází městečko Sansepolcro, které si do dnešních dní uchovalo svou středověkou atmosféru a mnoho historických a kulturních památek. Rozkládá se kolem benediktinského opatství a v minulosti představovalo jedno z nejdůležitějších center oblasti Valtiberina. Je situováno nad údolím řeky Tibery, proto se odtud můžete kochat nádherným výhledem na okolní hory a kopce.

Dnešní název Sansepolcro vznikl z dřívějšího pojmenování Santo Sepolcro, což v češtině znamená Svatý hrob. K městu se totiž váže legenda o dvou poutnících, kteří putovali zpátky ze Svaté země a dostalo od Boha příkaz, vystavět na tomto místě malou kapli. Tak také provedli a do kaple umístili relikvie donesené z Jeruzaléma.

Dnes ve městě žije kolem 15 tisíc obyvatel. Proslavilo se také tím, že se zde narodil i zemřel významný umělec Piero della Francesca, jehož mistrovská díla můžete obdivovat v muzeu Museo Civico, které je umístěno v budově radnice. V centru města, které jistě stojí za návštěvu, najdeme řadu renesančních a barokních budov. Zajímavé je Aboca Museum, kde jsou vystaveny ukázky z historie lékárnictví a bylinkářství. Impozantní stavbou je městská katedrála, která byla založena v 11. století a v jejímž interiéru je ukrytý dřevěný kříž „Volto Santo“ pocházející z karolinského období.

Vedle katedrály stojí Mannerist Palazzo Laudi a nedaleko se tyčí ještě kostel San Lorenzo, ve kterém jsou k vidění krásné malby Rosse Fiorentina. Za centrum města je považováno náměstí Torre di Berta, kde se pravidelně v září konají slavnosti Palio della Balestra a soutěží se ve střelbě z kuší. Závodníci mají na sobě kostýmy inspirované malbami rodáka Pierra della Francesca. Jednou za dva roky se v Sancepolcru koná jedinečná výstava krajek z celé Itálie i ze zahraničí.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA