Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Populonia

Populonia se nachází v západní části Toskánska, na tzv. “pobřeží Etrusků”, severně od oblasti Maremma, na dohled známých toskánských ostrovů Elba, Capraia a Gorgona. Populonia je staré etruské město ze 7. stol. př. Kristem. Stopy etruského osídlení se nachází roztroušeně po celé Maremmě. Z těch nejdůležitějších lze nalézt nekropoli u starého etruského přístavu Populonia, v zálivu Baratti, kde lodě dovážely a kde bývalo opracováváno železo, pocházející z pár mil vzdáleného ostrova Elba.

Je to hlavní místo středního úseku toskánského pobřeží Costa Etrusca s dlouhou písčitou pláží, přístavem jachet a širokým výběrem nabídek pro sport a volný čas. Vnitrozemí zve svou kouzelnou kopcovitou krajinou a některými typickými místy, jako Suvereto, Sassetta, Campiglia Marittima, Bolgheri, Castagneto Carducci.

Tipy na výlety
Zdejší zóna přírodně historicky archeologického významu přímo vybízí k pěším túrám, projížďkám na kolech či na koních. Oblast je zajímavá místními víny, olivovým olejem a tradiční kuchyní. K návštěvě láká blízkost termálních lázní Venturina a zachovalých historických městeček Campiglia M.ma, Castagneto Carducci, Bolgheri, Massa M.ma, Populonia a dalších. Pro milovníky nenarušené přírody je ideální návštěva blízké přírodní rezervace “Parco della Maremma”.

Turisticky zajímavá je také možnost plavby na "Napoleonův ostrov" Elba, který je od toskánského pobřeží vzdálen jen 15 km, případně ostrov Capraia a Gorgona (asi 1 hodina plavby).

Archeologickým parkem v této oblasti je Parco Archeologico di Baratti e Populonia, kde se nacházejí zajímavé etruské hrobky. U parku je vesnička Populonia Alta, která je obehnána zdmi a chrání ji hrad z 15. stol. Za vidění stojí Etruské muzeum či věž Torre di Populonia. Vedle parkoviště je Etruská akropole staré Populonie, která byla objevena v letech 1980 - 90.

Právě v Toskánsku najdete krajinu, kterou znáte z pláten renesančních mistrů. Spatříte zde typické vinice, olivové háje, ale středověká měst na pahorcích. Dnešní hlavní město regionu – Florencie – se do kulturního popředí dostává v období renesance. Seznámit se zde však můžete i s kulturou Etrusků, neboli Tusci, kteří zde sídlili již v 8. stol. př. n. l. a od nichž je název regionu odvozen. K návštěvě doporučuje města Arezzo, Cortona, Lucca, Pisa, Pitigliano, San Gimignano, Saturnia, Sorano, Vetulonia a Volterra.

Zajímavost
Na území města Populonia v 6. století př. n. l. se nacházel areál etruských hutí v zálivu Barrati napravo v oblouku nad přístavem. V místech zaniklé etruské lokality Populonia na břehu zátoky Barrata bylo nalezeno už několik vzorků strusek.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA