Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castellina Marittima

Castellina Marittima je středověká, ne příliš rušná vesnice, rozkládající se na svahu jednoho z mnoha bezejmenných kopců mezi městy Pisa a Livorno, v nadmořské výšce 375 m. Od moře je vzdálená zhruba 18 km.

Castellina Marittima je pověstná zejména díky těžbě alabastru, krystalino-zrnitého vápence, který se nachází v zdejších podzemních dolech. Tento druh nerostu sloužil již v době římské civilizace k výrobě nádherných dekorací, zejména sošek.

Castellina Marittima je pro svůj klid a úžasné panoramatické výhledy na okouzlující, typicky toskánskou, krajinu ideálním místem pro klidnou a oddychovou dovolenou.

Kromě pohádkově malebné krajiny se i tato oblast pyšní bohatou historii a velkým množstvím středověkých památek.

Tipy na výlet:
Pokud budete mít příležitost navštívit zdejší oblast, určitě si najděte alespoň jeden den návštěvě dalšího, mnohem většího, půvabného a zároveň světově proslulého historického města Pisa. Je odsud vzdáleno pouhých 50 km.

Dalším, ne nevýznamným historickým klenotem zdejší oblasti, je rovněž necelých 50 km vzdálené město Livorno.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA