Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monte San Savino

Na okraji toskánského údolí Chaiana se na úpatí hory ve výšce 330 metrů nad mořem rozkládá městečko Monte San Savino. Díky této poloze nabízí krásný výhled na okolní krajinu a na řeku Esse. Historie tohoto města sahá až do dob, kdy tuto krajinu obývali Etruskové. Pozůstatky jejich civilizace byly nalezeny v 19. století slavným archeologem G. F. Gamurrinim.

Nejdříve zde byl vystavěn mohutný hrad, kolem kterého se následně vybudovaly mohutné hradby, uvnitř kterých začalo vznikat město. Dnešní centrum města je tedy uzavřeno za zdí a honosí se spoustou zajímavých staveb. Největšího rozkvětu město dosáhlo na přelomu 15. a 16. století. Monte San Savino se stalo také rodištěm tehdejšího vynikajícího renesančního sochaře Andrea Cantucciho, který byl znám spíše jako Il Sansovino. Narodil se zde také papež Julius III.

Mezi nejvýznamnější památky města patří kostel sv. Jana Křtitele, v jehož interiéru se nachází krásný Sansovinův portál. Jedinečný je také kostel sv. Augustina pocházející ze 14. století, který je vyzdoben díly Vasariho a dalších umělců té doby. Budova nynější radnice byla postavena architektem Antoniem da Sangallo a v minulosti sloužila jako palác rodiny Del Monte. Naproti radnici stojí úchvatná stavba tzv. Lodžie obchodu. Za vidění stojí rovněž kostel Sv. Kláry uchovávající díla Sansovina a Della Robbia.

Ve městě se pravidelně během celého roku konají nejrůznější kulturní akce, které přitahují nejen místní, ale také turisty z celé Evropy. Z obce, ve které dnes žije kolem 8 tisíc obyvatel, se můžete vypravit za poznáním dalších zajímavých míst v Toskánsku. Jde například o renesanční Florencii, Arezzo či Sienu umístěnou na náhorní plošině. Asi 3 km od Monte San Savino leží Salciaia, kde najdete starý venkovský statek postavený v leopoldinském stylu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA