Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rapolano Terme

Rapolano Terme se nachází v centru Toskánska, v jeho nejkrásnější oblasti Chianti. Samotný název Rapolano Terme napovídá, že se jedná o termální lázně. V lázeňském středisku Rapolano Terme se můžete nechat hýčkat některou z nabízených léčebných kúr, nebo jen horkými vodami zdejších pramenů.

Lázeňské prameny byly v 15. století známé při léčbě artritidy a revmatismu. Jedna z lázeňských van je stále ještě v provozu, a to od května do října.Teplota vody v ní se pohybuje okolo 32° Celsia a hosté ji mohou využívat.

Toskánská oblast Chianti je nejen proslulá výrobou lahodného vína, ale také kopcovitou krajinou lemovanou olivovými háji a vinicemi. Pro strávení klidné dovolené, prostoupené relaxací v překrásné toskánské krajině je Rapolano Terme v Itálii tím pravým místem.

Rapolano Terme nabízí svou polohou ideální výchozí bod pro výlety do celého rozmanitého Toskánska. Místa, jež by neměly být na vaší dovolené opomenuty, jsou bezesporu nádherné italské město Siena, které si zachovalo kolorit útulného náhorního městečka a také půvabné město Arezzo, jež bylo za doby Římanů střediskem hrnčířství.

Agroturistika
Poblíž termálních lázní Rapolano Terme se nachází renovovaná toskánská usedlost San't Alessandro (asi 20 km jihovýchodně od Sieny). U usedlosti se nachází bazén, který je hostům k dispozici a v přípravě je i malé meditační místo, které nabízí výhled do krajiny a také pohled na blízký hrad San Gimignanello. Toto místo se hodí např. pro romantické večeře ve dvou. Hosté mají možnost navštívit místní lázně se slevou. Majitelé usedlosti nabízejí také kurzy vaření a italského jazyka, ochutnávky skvělých vín, půjčení horských kol a mnohé další aktivity.

Dalším tipem může být šlechtické sídlo ze 17. století, které je součástí 320 ha statku. Jde o příjemné místo pro strávení příjemné dovolené v přírodě v srdci Toskánska, asi 27 km od Sieny. Pěstuje se zde hlavně vinná réva (červené toskánské odrůdy) a olivy (panenský olivový olej). V okolí jsou rozsáhlé středomořské lesy, které obklopují obilná a slunečnicová pole. Ke statku  patří několik dalších kamenných typicky toskánských staveb.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA