Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sinalunga

Na východě Toskánska se v nadmořské výšce 271 metrů rozkládá 12 tisícové městečko Sinalunga, které žije převážně průmyslem. Místní řemeslníci zde vyrábí nábytek, křišťál a kvalitní keramiku. Sinalunga byla původně osídlena Etrusky, po kterých zde zůstalo dochováno množství historických památek. Od 12. do 19. století byla známá pod názvem Asinalunga a místní obyvatelé se živili zejména zemědělstvím. Právě zde byli v roce 1363 poraženi angličtí žoldáci, které vedl Niccola da Montefeltro.

Sinalunga zatím není v popředí zájmu turistů, a to i přesto, že v jejím okolí najdeme množství významných památek. Na náměstí Piazza Garibaldi se nachází kapitula San Martino, v jejímž interiéru jsou umístěny velké štukové sochy světců. Na jižní straně je k vidění kříž z 16. století. Kostel Santa Croce je zdoben fasádami z 18. století a v jeho interiéru je umístěn oltář Panny Marie, který vytvořil italský umělec Luca Signorelli. Na náměstí dále stojí kostel Santa Maria delle Nevi s obrazem od malíře Benvenuta di Giovanniho.

Celé Toskánsko je poseto přírodními zajímavostmi, kostely, kláštery a malebnými vesničkami, které jistě stojí za návštěvu. Vydejte se například do nedalekých městeček Trequanda, Lucignano nebo Val    d 'Orcia. Vynechat byste neměli ani náhorní město Siena nebo architektonicky zajímavou Arezzu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA