Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sinalunga

Na východě Toskánska se v nadmořské výšce 271 metrů rozkládá 12 tisícové městečko Sinalunga, které žije převážně průmyslem. Místní řemeslníci zde vyrábí nábytek, křišťál a kvalitní keramiku. Sinalunga byla původně osídlena Etrusky, po kterých zde zůstalo dochováno množství historických památek. Od 12. do 19. století byla známá pod názvem Asinalunga a místní obyvatelé se živili zejména zemědělstvím. Právě zde byli v roce 1363 poraženi angličtí žoldáci, které vedl Niccola da Montefeltro.

Sinalunga zatím není v popředí zájmu turistů, a to i přesto, že v jejím okolí najdeme množství významných památek. Na náměstí Piazza Garibaldi se nachází kapitula San Martino, v jejímž interiéru jsou umístěny velké štukové sochy světců. Na jižní straně je k vidění kříž z 16. století. Kostel Santa Croce je zdoben fasádami z 18. století a v jeho interiéru je umístěn oltář Panny Marie, který vytvořil italský umělec Luca Signorelli. Na náměstí dále stojí kostel Santa Maria delle Nevi s obrazem od malíře Benvenuta di Giovanniho.

Celé Toskánsko je poseto přírodními zajímavostmi, kostely, kláštery a malebnými vesničkami, které jistě stojí za návštěvu. Vydejte se například do nedalekých městeček Trequanda, Lucignano nebo Val    d 'Orcia. Vynechat byste neměli ani náhorní město Siena nebo architektonicky zajímavou Arezzu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA