Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Codiponte

Codiponte je maličká horská vesnička, která se nachází v podhůří Apuánských Alp, v provincii Massa Carrara, která tvoří část Lunigiana. Samotné Codiponte je vzdáleno necelých 30 km od centra oblasti města Carrara.

Jak už sama poloha vesnice napovídá, návštěvníkům se zde otevírají panoramatické pohledy na nádherné scenérie zdejší kouzelné krajiny. Nezapomenutelné jsou zejména Apuanské Alpy, kam můžete pochopitelně vyrazit i na výlet.

Tip na výlet
Historické město Carrara je ideálním místem na výlet. Například na historickém náměstí Piazza Alberica, které pochází ze 16.století, je vydlážděno místním mramorem a obklopeno budovami z 17. - 18. století, každý rok v létě vystavují svá nová díla umělečtí sochaři.

Mnoho architektonicky velmi zajímavých středověkých budov najdete na ulici Via Santa Maria ve středověkém jádru města. Najdete zde i domy, ve kterých žili slavní umělci, jako Petrarca nebo Repetti.

Za zhlédnutí určitě stojí také románsko gotický dóm na Piazze del Dumo, který je celý postavený z bílého a šedého carrarského mramoru, kostel Madonna delle Grazie, nebo palác Palazzo dell’Accademia di Belle Arti.

Provincie Massa Carrara
Celá provinci Massa Carrara je proslulá průmyslem souvisejícím se zdejšími mramorovými lomy. Není divu, že ulice hlavního města velmi často lemují sochařské dílny a ateliéry.

Massa Carrara je územím, které nabízí téměř dokonalou směs turistických atrakcí. Moře a pláže s jemným pískem, hory a mramorové lomy, lázně a jeskyně, historické památky, muzea a zámky. Na své si zde přijdou nejen milovníci turistiky a cyklistiky, ale také milovníci gurmánských specialit.
Lze se zde výborně pobavit, stejně jako si vyzkoušet všední život na agrofarmě. 

Většina prázdninových ubytování a zábavních atrakcí se nachází podél zhruba 10 km dlouhého Apuánského pobřeží, chráněného piniovými háji.

Lunigiano
Za Apuánií leží již zmíněná oblast Lunigiana, což je z historického hlediska velmi zajímavá oblast Toskánska, až mytická.  Územně se rozkládá ve dvou ve dvou provinciích, La Spezia a Massa Carrara, a táhne se od Apenin až k řece Magra, takže částečně zasahuje i do Ligurie.

Její hranice kopírují hranice již neexistující středověké diecéze Luni, podle které se oblast nese jméno. Římský přístav Luni byl ve své době centrem severního toskánského pobřeží. Podle legendy se propadl do země, zmizel. Dodnes se v kraji dochovaly stopy po římské civilizaci – zbytky kolosea, mince, střepy nádob.

Na území Lunigniana se nachází také několik úžasných středověkých pevností a hradů – skvělé příležitosti do okolí kouzelnou krajinou. Z původních 160 jich se jich dochovalo sice pouze třicet, ty však stojí  za to vidět.

Z některých už jsou sice je zříceniny, například Agnino di Fivizzano, přesto neztratiliy nic ze své původní majestátnosti. Mezi nejvýznamnější hrady oblasti Lunigiana, patří La Verrucola, slavný hrad který vlastní Pietro Cascella, a hrad z Piagnaro v Pontremoli.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA