Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vinci

V italském Toskánsku se v provincii Firenze nachází malé, ale historicky významné městečko Vinci. Proslavilo se především jako rodiště všestranného umělce, vynálezce, malíře, sochaře a génia Leonarda da Vinciho. Ten se zde narodil v roce 1452 jako nemanželský syn notáře a venkovanky. Žil ve Vinci až do roku 1466, kdy se s otcem odstěhoval do Florencie.

Městečko si do dnešních dní dokázalo uchovat své středověké kouzlo a také množství historických památek. Původními obyvateli byli Etruskové, později bylo osídleno Římany. Dnes má přibližně 14 tisíc stálých obyvatel, kteří neustále dodržují původní tradice a zvyky. V okolí se rozprostírá jedinečná a nedotčená krajina, která láká k procházkám. Panuje zde klidná a pohodová atmosféra, proto je Vinci ideální pro rodinnou dovolenou.

Mezi nejvýznamnější městské památky patří velkolepá hradní věž, ve které je dnes umístěno muzeum „delle Macchine de Leonardo“. Muzeum bylo otevřeno v roce 1953 a seznamuje návštěvníky se životem Leonarda da Vinci a také s jeho vynálezy. Hrad během staletí prošel mnoha architektonickými úpravami. Velkou historickou hodnotu má také knihovna da Vinci, jež uchovává rozsáhlé knižní sbírky. V blízkosti hradu se tyčí farní kostel svatého Kříže. Původně byl vystavěn v románském slohu, ale prošel různými úpravami. Například jeho zvonice pochází z roku 1852, interiér a fasády až z roku 1929. Impozantní je také velká dřevná plastika s názvem „Muž z Vinci“ od sochaře Maria Ceroliho z roku 1987.

Navštívit můžete termální koupaliště, kde máte možnost podstoupit nejrůznější léčebné kúry. Pravidelně se ve městě konají četná kulturní a folklorní vystoupení. Pokud budete chtít poznat i další zajímavá města v okolí, pronajměte si auto a vydejte se třeba do Florencie, Sieny, Pisy, nebo vznešeného města Luccy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA