Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Firenzuola

Název města Firenzuola v překladu do češtiny znamená „malá Florencie“ a získalo jej nejspíš proto, že svou krásou připomíná slavnější a větší Florencii vzdálenou asi 52 km. Přesto je Firenzuola osmým největším městem v Toskánsku. Najdeme ji ve výšce 491 metrů nad mořem v údolí, na levém břehu řeky Santerno. Dnes zde žije kolem 4800 obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím, chovem dobytka a prací v turistickém ruchu.

Turistům městečko poskytuje kvalitní zázemí včetně veškerých služeb, potřebných ke strávení příjemné a ničím nerušené dovolené. Vychutnávat si tak můžete krásy tohoto rozmanitého kraje, pro který je typická zvlněná krajina posetá piniovými háji, vinicemi a řadou historických památek. Díky umístění na vyvýšenině se odtud naskýtá krásný výhled do okolí.

Jelikož se Firenzuola nachází na půl cesty mezi Florencií a Bolognou, stala se ideálním výchozím místem pro jejich poznání. Renesanční Florencie i klidná a horami obklopená Bologna vás jistě okouzlí a vy budete z návštěvy nadšeni. Skvělým výletem pro sportovně založené návštěvníky může být také výšlap na nedalekou nejvyšší toskánskou horu Montoggiolo měřící 1209 metrů nad mořem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA