Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Firenzuola

Název města Firenzuola v překladu do češtiny znamená „malá Florencie“ a získalo jej nejspíš proto, že svou krásou připomíná slavnější a větší Florencii vzdálenou asi 52 km. Přesto je Firenzuola osmým největším městem v Toskánsku. Najdeme ji ve výšce 491 metrů nad mořem v údolí, na levém břehu řeky Santerno. Dnes zde žije kolem 4800 obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím, chovem dobytka a prací v turistickém ruchu.

Turistům městečko poskytuje kvalitní zázemí včetně veškerých služeb, potřebných ke strávení příjemné a ničím nerušené dovolené. Vychutnávat si tak můžete krásy tohoto rozmanitého kraje, pro který je typická zvlněná krajina posetá piniovými háji, vinicemi a řadou historických památek. Díky umístění na vyvýšenině se odtud naskýtá krásný výhled do okolí.

Jelikož se Firenzuola nachází na půl cesty mezi Florencií a Bolognou, stala se ideálním výchozím místem pro jejich poznání. Renesanční Florencie i klidná a horami obklopená Bologna vás jistě okouzlí a vy budete z návštěvy nadšeni. Skvělým výletem pro sportovně založené návštěvníky může být také výšlap na nedalekou nejvyšší toskánskou horu Montoggiolo měřící 1209 metrů nad mořem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA