Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Firenzuola

Název města Firenzuola v překladu do češtiny znamená „malá Florencie“ a získalo jej nejspíš proto, že svou krásou připomíná slavnější a větší Florencii vzdálenou asi 52 km. Přesto je Firenzuola osmým největším městem v Toskánsku. Najdeme ji ve výšce 491 metrů nad mořem v údolí, na levém břehu řeky Santerno. Dnes zde žije kolem 4800 obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím, chovem dobytka a prací v turistickém ruchu.

Turistům městečko poskytuje kvalitní zázemí včetně veškerých služeb, potřebných ke strávení příjemné a ničím nerušené dovolené. Vychutnávat si tak můžete krásy tohoto rozmanitého kraje, pro který je typická zvlněná krajina posetá piniovými háji, vinicemi a řadou historických památek. Díky umístění na vyvýšenině se odtud naskýtá krásný výhled do okolí.

Jelikož se Firenzuola nachází na půl cesty mezi Florencií a Bolognou, stala se ideálním výchozím místem pro jejich poznání. Renesanční Florencie i klidná a horami obklopená Bologna vás jistě okouzlí a vy budete z návštěvy nadšeni. Skvělým výletem pro sportovně založené návštěvníky může být také výšlap na nedalekou nejvyšší toskánskou horu Montoggiolo měřící 1209 metrů nad mořem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA