Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scarlino

Ve výšce 230 metrů nad mořem se v překrásné toskánské krajině rozkládá poklidná vesnička Scarlino. Je situovaná ve svahu, proto poskytuje překrásný výhled na okolní kopce. V této oblasti se nachází přírodní park Bandite di Scarlino, který láká k procházkám a cyklistickým výletům. Žije zde přibližně 2500 obyvatel, kteří se živí hlavně zemědělstvím a chovem dobytka. Vesnička má bohatou historii, což dokazuje množství zdejších památek. Nad obcí se tyčí dominantní středověký hrad. Původními obyvateli byli Etruskové.

Pokud byste zatoužili po relaxaci u moře, vydejte se k 10 km vzdálenému Tyrhénskému pobřeží, kde najdete překrásné pláže s jemným bílým pískem. Pláže se pozvolně svažují do moře, proto jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi, ale také pro méně zdatné plavce. V okolí pláží rostou piniové lesíky, jejichž vůně se nese celým pobřežím. Pro turisty je zde připraveno kvalitní a dostatečné zázemí. K ochutnávce místních specialit lákají četné restaurace, kavárny a pizzerie.

V sousedství Scarlina se nachází další přímořská letoviska jako například Punta Ala, Marina di Grosetto, Follonica či Principia a Mare. Ve Follonice byl vystavěn akvapark a provozovat zde můžete také celou řadu vodních sportů. Scarlino leží v oblasti nazývající se Grosetto, kde můžete navštívit celou řadu středověkých přístavů, nad kterými se tyčí hrady, jako je tomu například v Porto Ercole,Talamone nebo Castiglione della Pescaia. Zdejší hrady sloužily jako ochrana před vpády pirátů ze Saracénu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA