Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scarlino

Ve výšce 230 metrů nad mořem se v překrásné toskánské krajině rozkládá poklidná vesnička Scarlino. Je situovaná ve svahu, proto poskytuje překrásný výhled na okolní kopce. V této oblasti se nachází přírodní park Bandite di Scarlino, který láká k procházkám a cyklistickým výletům. Žije zde přibližně 2500 obyvatel, kteří se živí hlavně zemědělstvím a chovem dobytka. Vesnička má bohatou historii, což dokazuje množství zdejších památek. Nad obcí se tyčí dominantní středověký hrad. Původními obyvateli byli Etruskové.

Pokud byste zatoužili po relaxaci u moře, vydejte se k 10 km vzdálenému Tyrhénskému pobřeží, kde najdete překrásné pláže s jemným bílým pískem. Pláže se pozvolně svažují do moře, proto jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi, ale také pro méně zdatné plavce. V okolí pláží rostou piniové lesíky, jejichž vůně se nese celým pobřežím. Pro turisty je zde připraveno kvalitní a dostatečné zázemí. K ochutnávce místních specialit lákají četné restaurace, kavárny a pizzerie.

V sousedství Scarlina se nachází další přímořská letoviska jako například Punta Ala, Marina di Grosetto, Follonica či Principia a Mare. Ve Follonice byl vystavěn akvapark a provozovat zde můžete také celou řadu vodních sportů. Scarlino leží v oblasti nazývající se Grosetto, kde můžete navštívit celou řadu středověkých přístavů, nad kterými se tyčí hrady, jako je tomu například v Porto Ercole,Talamone nebo Castiglione della Pescaia. Zdejší hrady sloužily jako ochrana před vpády pirátů ze Saracénu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA