Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Forte dei Marmi

Na severozápadě Toskánska se mezi městy La Spezia a Viareggio rozkládá oblíbené a vyhledávané letovisko Forte dei Marmi. Své jméno získalo podle starověkého přístavu, ze kterého se vyvážel carrarský mramor. Toto moderní prázdninové středisko je omýváno vodami Tyrhénského moře a nejčastějšími návštěvníky jsou bohatí Italové.

Forte dei Marmi bylo prvním mondénním letoviskem v této oblasti a také dnes si zde můžete užít pohodovou dovolenou. Hlavním lákadlem jsou zdejší písečné pláže a průzračně čisté moře lákající ke koupání. Pláže mají pozvolný vstup do vody, proto se hodí i pro rodiny s dětmi a nezkušené plavce. Vyzkoušet zde můžete celou řadu vodních sportů a za malý poplatek je možné si zapůjčit lehátka a slunečníky. Na své si zde přijdou zejména vyznavači windsurfingu a plachtění. Všechny pláže se pyšní modrou vlajkou EU, která označuje dokonale čistou vodu i prostředí.

Příjemnou procházku nabízí promenáda táhnoucí se podél letoviska, která je lemována piniovým lesíkem. Najdete zde také četné kluby, diskotéky a bary, které vyhledávají milovníci noční a společenské zábavy. Navštívit můžete i jeden z nejprestižnějších plážových klubů oblasti.  Do moře zasahuje vycházkové molo, ze kterého se můžete kochat pohledem na městečko, pláže, moře i nedaleké Apuánské Alpy. V okolí mola jsou vystaveny zajímavé sochy moderních umělců.

Pro sportovně založené jedince jsou zde připraveny tenisové kurty, golfové hřiště a navíc máte možnost se projet i na koni.  Městu dominuje pevnost z 18. století a nejvýznamnější památkou je kostel sv. Ermeta, což byl patron města.

Ideální poloha Forte dei Marmi láká k výletům do nedalekých zajímavých měst, jako je například Viareggio, Carraro, Pietrasanta nebo Torre del Lago Puccini. Tato místa jsou proslavená svými kamennými lomy, kamenickými a sochařskými dílnami. V Torre del Lago Puccini jsou zase uloženy ostatky významného italského hudebního skladatele Giaccoma Pucciniho.  Najdete zde také jeho dům a muzeum. Ve městě se pravidelně koná jeden z nejvýznamnějších hudebních festivalů v Itálii „Festival Puccini“. 

Pokud chcete podniknout zajímavý výlet, vypravte se k nedalekému jezeru Massaciuccoli, které je chráněno jako přírodní rezervace. Své útočiště zde našlo mnoho druhů vodních a také vzácných migrujících ptáků. Když se budete chtít vydat ještě o něco dále, zajeďte si do Pisy, Luccy, Florencie, Sieny či Volterra.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA