Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castiglione Della Pescaia

Castiglione della Pescaia je okouzlující historické letovisko s nádhernou přírodou. Je hlavním centrem oblasti Alta Maremma, která je proslulá malebnými zátokami, například Cala Martina a Cala Violina, a ještě malebnější pláží Punta Ala. Právě nad nimi se středověká kamenná toskánská vesnička Castiglione della Pescaia rozkládá.

Nabízí zajímavé pohledy na nedaleké ostrovy, vzácnou bažinatou přírodní rezervaci Diaccia Botrona nebo blízkou středověkou stejnojmennou tvrz Castiglione della Pescaia. Velmi oblíbeným výletním místem je rovněž nedaleký poloostrov Argentario. Jen několik kilometrů od města se nachází významná archeologická naleziště Vetulonia, Roselle a Populonia.

Castiglione della Pescaia byl původně jen malý přístav, který prakticky tvořil majestátní hrad a vojenská pevnost. Úkolem místních obyvatel bylo bránit zdejší toskánské pobřeží před velmi nebezpečnými saracénskými piráty, kteří pronikali i do vnitrozemí, plenili vesnice a okrádali místní o vše, co mohli. A to až do konce 18. století.

Současná podoba Castiglione Della Pescaia ovšem budí naprosto odlišný dojem. Romantické procházky historickým městem a atmosféra útulných italských kavárniček, z městečka činí příjemné letovisko, které svým návštěvníkům nabízí možnost, vychutnat si zde tu pravou odpočinkovou dovolenou, společně se všemi půvaby typicky toskánské krajiny.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA