Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Giustino Valdarno

Giustino Valdarno je malé město nacházející se v horní části kouzelného údolí Arno, které leží na jižním svahu 1400 m vysokého Pratomagna. Toto toskánské městečko je ideálním místem pro podnikání pěších túr nebo výletů na kole po značených trasách.

Údolím Arno vede cesta „Sette Ponti“, která v mnoha místech vytváří stejně klikatou trasu staré římské cesty, kdysi známé jako „ Cassia Vetus“ a podél které lze najít důležité historické odkazy z období Římské říše. Ve zdejším kraji bohatém na historii a známém pro svou rozmanitost zaručeně strávíte dovolenou plnou nevšedních zážitků.

Jedinečné a malebné údolí Arno začíná v bodě, kde sousedí Arezzo, a kde řeka Arno mění směr a vede na sever. Bylo vytvořeno v prehistorických dobách přírodním tokem. Údolí tvoří mírné svahy, je zde k vidění pestrost barev. Po údolí jsou rozmístěny vesnice se zvonicemi, staré městské věže, farní kostely a hrady, a několik vesnic s etrusky znějícími názvy jako Loro Ciuffenna, Gropina a Cenina.

Tipy na výlety
Za návštěvu určitě stojí známá toskánská města jako je Arezzo, vzdálené jen 20 minut cesty od Giustino Valdarna. Dále se za necelou hodinu dopravíte do překrásného italského náhorního města Siena, či do kolébky renesance - Florencie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA