Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cortona

Cortona kraluje okolní krajině. Z hradeb je nádherný výhled daleko do kraje toskánských a umbrijských kopců a rovin. Město, které je prý staré jako Trója, bylo kvetoucím centrem již v 8. století př. n. l., kdy sem přišli Etruskové. Dnes je Cortona městem, které si zachovalo převážně středověký ráz. Můžete zde navštívit dvě muzea, několik kostelů a strmé staré ulice. Návštěva Cortony je rozhodně příjemným zážitkem.

Cortonu lze vidět z celého okolí. Pět kilometrů jízdy skrze vinice a olivové háje, kdy minete nádherný renesanční kostel Santa Maria delle Grazie en route, vás zavede výše a výše k městu, kterému dominuje všudypřítomná pevnost. Cortona s etruským původem je bohatá na umění a historii. Běžný charakter cortonské architektury je středověký se strmými úzkými uličkami na svazích (v nadmořské výšce 600 metrů), které nabízí skvostné panorama s výhledem na celou Val di Chiana.

Nenechte se odradit prudkým stoupáním a vydejte se do vyšší části města, kde se nachází rozbořená Fortezza Medicea, odkud je krásný výhled do okolí. Blízko hlavního náměstí stojí významné Museo Diocesano, kde je uložena sbírka renesančního umění. Dominují jí dva úžasné obrazy od Fra Angelica - Zvěstování a Madona s dítětem a světci. Nedaleko je Museo dell´Accademia Etrusca, ve kterém lze obdivovat především etruské dědictví Cortony.

Ve městě stojí za návštěvu i několik kostelů: San Nicolo, San Domenico a Santa Maria delle Grazie al Calcinaio, který je spolu s kostelem San Biagio v Moltepulcianu považován za nejkrásnější renesanční kostel v Toskánsku. Nachází se 3 km od Cortony u klikaté silnice, která vede z údolí nahoru do města.

Během roku se zde koná také mnoho festivalů včetně slavného Palio dei Rioni (koňské dostihy kolem města - podobný festival se koná také v Sieně) s pestrobarevnou a ráznou přehlídkou starověkých zvyků mávání prapory, který se datuje zpět do 13. století. Obě tyto podívané si rozhodně nenechte ujít.

Cortona je jedním z pokladů Toskánska. S olivovými háji a vinicemi kutálejícími se po úbočích pod hradbami a s okázalým výhledem na umbrijské jezero Trasimeno a úrodnou nížinu Val di Chiana, což je vysušená bažina zúrodněná společně s Maremmou Etrusky, a nyní přední krajina s chovem dobytka a sousedící s počtem měst nacházejících se na okolních kopcích, z nichž nejkrásnější je nepochybně Cortona..

 

Kontextová reklama.

Cortona je údajně stejně stará jako Trója

Cortona je údajně stejně stará jako Trója

Toskánské krajině dominuje krásné středověké městečko Cortona obklopené olivovými háji a vinicemi. Bylo vystavěno v kopcích, proto se z něj naskýtá výhledem na umbrijské jezero Trasimeno a úrodnou nížinu Val di Chiana. Návštěva Cortony je příjemným zážitkem a jakýmsi návratem do minulosti.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA