Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gaiole in Chianti

Gaiole in Chianti je důležitým městem vína v nejnavštěvovanější oblasti Toskánska – krajině Chianti. Gaiole in Chianti je malebnou historickou obcí v srdci Toskánska. Město disponuje zajímavým starobylým centrem a poněkud modernější výstavbou na okraji.

Bezesporu neznámější část Toskánska je skutečně oblast Chianti. Přitahuje svou krásou a vlnícími se kopci posetými vinicemi a stříbřitými olivovými hájky. Vrchy Chianti se tyčí jižně od Florencie a dosahují až k Sieně. Vína této oblasti jsou věhlasně proslulá, počínaje Chianti dei Colli Senesi až po skvělé Brunello di Montalcino. Bylo by hřích tyto lahodná vína v samém srdci Toskánska neochutnat.

Asi není jiného místa na světě, jež by ve stejnou chvíli vykazovalo tak vysokou úroveň civilizace, historie, umění, kultury, architektury a krajiny, tak jako Toskánsko. Kromě toho, proměnlivost toskánské krajiny je tak široká, že sahá od vysokých a ostrých vrcholků apuánských Alp, které poskytují bílý sochařský mramor, přes vlídné svahy Chianti – rodiště slavného vína, až po pobřežní pláže, moře a ostrovy. To, co všechny nakonec na Toskánsku tak udivuje, je naprostá a stálá harmonie (opomeneme-li přítomnost průmyslových zón) mezi městem a venkovem, mezi scenérií rolnickou a městskou.

Tip na výlet
Nedaleko městečka Gaiole in Chianti najdete Castello di Brolio. Tento velký hrad s cimbuřím, ke kterému přijedete po krásné cestě lemované cypřiši, patří od 12. století rodině Ricasoli. Z cimbuří je krásný výhled do údolí Arbia a na kopce krajiny Chianti a v místním vinném sklepě si můžete koupit dobrá vína, která se vyrábějí přímo na hradě.

Gaiole in Chianti je ideálním místem pro konání výletů po zajímavých městech Itálie, jakými jsou bezesporu 35 km vzdálené náhorní město Siena, jež si dokázalo zachovat kolorit útulného náhorního městečka a 60 km vzdálená Florencie, jež je nazývána kolébkou renesance.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA