Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pratovecchio

Italské městečko Pratovecchio, vyhledávané pro svůj poklid, naleznete na severovýchodě Toskánska - historicky bohatého a velmi rozmanitého italského kraje. Pratovecchio je italské městečko oblasti Cansetino, nacházející se v horní části nádherného údolí Arbo. Toto údolí, ležící v samém srdci italského národního parku Foreste Casantinesi, je celé obklopené krásnými horskými lesy.

Pratovecchio je jedním z nejkrásnějších měst celého údolí. Bohatá a různorodá vegetace, příznivé klima a poloha vytváří z kulturního a historického pohledu tuto oblast zajímavou a přitažlivou v každé roční době. Přírodní krásy můžete obdivovat v Národním parku lesů Casentinesi.

Centrum a okolní oblast Pratovecchia svědčí o víře místních lidí. Najdete zde dva kláštery Camaldolese a klášter Dominikánských řádových sester. Nachází se zda také farní kostel San Pietro a Fomena, jeden z nejdůležitějších příkladů romáské architektury v Casentinu, který leží blízko města. Hrad Romena je symbol správní síly, který byl pevností a majetkem Guidi Counts a je zmíněn v Danteho Pekelném zpěvu XXX.

Každé dva roky se zde koná událost známá jako „Forme di legno“ (tvary dřeva), což je událost, která kombinuje umění, řemeslo a kulturu spojenou se dřevem. V některých zdejších obchodech můžete najít „panno del casentino“ což je vlněný materiál, který vyráběly tkalci po více než pět století s užitím zelených a oranžových barev.

Pokud budete chtít poznávat i jiné perly Toskánska, vydejte se do 50 km vzdáleného, skvostného italského města Florencie, případně 45 km severo-západně vzdáleného města Arezzo. Krajina okolo Arezza je pokryta celým zástupem městeček a vesniček, které mají své kouzlo a osobitost. Cortona, Castiglion Fiorentino, Sansepolcro, Monte San Savino, San Giovanni Valdarno a maličké Cennina patří mezi nejznámější.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA