Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lucignano

Italské městečko Lucignano leží na vyvýšenině nad údolím Chiana. Městečko Lucignano s originálním kruhovým půdorysem se rozkládá kolem středověkého hradu. Uvnitř jeho hradeb se zachovala řada domů z 13. až 18. století v soustředně probíhajících ulicích. Pozoruhodný je kostel San Francesco a radnice s malým muzeem.

Město Lucignano se pyšní mnoha historickými památkami. Kromě několika výjimek jsou budovy postavené v rozmezí 13. až 18. století ve výborném stavu a dodávají městu závan ušlechtilosti zdůrazněné masivní strukturou „Rocca“. V radnici bohaté na fresky ze škol v Siene a Aretine, je malé muzeum pozoruhodné svými expozicemi cenných prací a předmětů. Zvláštní význam má především „Albero della Vita“ (strom života), originální relikvie a úžasný příklad pozdního gotického aretinského zlatnictví.

Poslední dvě květnové neděle se zde koná tradiční „Maggiolata Lucignanese“. Přehlídka alegorických vozů zdobených pestrými květinami láká do tohoto malého městečka ve Valdichiana obrovské množství návštěvníků.

Tipy na výlety
Italské Lucignano má dopravně velmi výhodnou polohu a skýtá mnoho možností výletů za perlami Toskánska, jakými jsou město Arezzo, náhorní a útulné město Siena či Florencie, známá jako kolébka renesance.

Arrezzo leží ve východním Toskánsku. Původně bylo důležitým etruským sídlištěm, později římským městem strategického významu a ve středověku svobodnou městskou republikou (komunou). V polovině 14. století se Arezzo stalo součástí Toskánského velkovévodství pod vládou Medicejských a sdílelo jeho osudy. V  archeologickém muzeu je umístěna významná sbírka mincí, dále zde najdeme řecké a etruské vázy, bronzové sošky a vázy Corallini. V Museo Statale d'Arte Medioevale e Moderna jsou zastoupena díla nejvýznamnějších aretinských umělců, např. Margaritona, Spinella, Bartolomea della Gatta, Signorelliho a Vasariho.

Za zmínku kromě památek stojí samozřejmě také speciality proslulé toskánské kuchyně, stejně jako ušlechtilá místní vína. Pokud si chcete Toskánsko vychutnat opravdu všemi smysly, neměli byste vynechat ani návštěvu typické restaurace „trattoria“ či „osteria“, kde se podávají vynikající toskánské pokrmy - šťavnaté kousky masa připravované na nejjemnějších olivových olejích, křehká zelenina, jemné ryby, čerstvé saláty a k tomu lahodná, znamenitá vína. Vzrušujícím zážitkem může být rovněž návštěva trhů s čerstvou zeleninou, ovocem či rybami.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA