Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montecatini Val di Cecina

Na jihu Toskánska se 416 metrů vysoko nad údolím Val di Cecina rozkládá malebná vesnička Montecatini Val di Cecina, kde žije kolem 2000 obyvatel. Vesničku obklopuje krásná toskánská zvlněná krajina posetá piniemi, olivovníky a pomerančovníky. Najdete zde potřebný klid a pohodu pro strávení ničím nerušené dovolené v Itálii.

V Montecatini se nachází řada restaurací, barů a pizzerií, kde si můžete objednat chutné jídlo či skleničku dobrého vína. Nakoupit si máte možnost v místních potravinách, na každém kroku je také nějaký ten obchůdek se suvenýry. Ve středověkém jádru obce stojí několik historicky cenných domů, které dnes již slouží například jako turistické ubytovny. Je zde však zakázáno parkování a omezen automobilový provoz. Ubytovat se můžete také v kamenném statku San Pietro pocházejícím z roku 1700, jež byl pečlivě zrestaurován a dnes nabízí devět zařízených bytů s jedinečným výhledem do okolí.

Milovníci moře se za koupáním budou muset vydat až k 35 km vzdálenému Tyrhénskému pobřeží. Tam mohou navštívit některé z oblíbených přímořských letovisek jako je například Marina di Cecina. Přibližně 16 km odtud leží město Volterra, které je označováno také jako město alabastru, jelikož tradice těžby tohoto čistě bílého kamene pochází až do dob Etrusků.

V muzeu Museo Etrusco Guarnacci je umístěna sbírka více než 600 etruských uren z alabastru a terakoty. Volterra je přitažlivá nejen zdejší neporušenou přírodou, ale také četnými historickými památkami. V dávných dobách byla hlavním městem Etrusků a z těchto časů se zde dochovaly jedinečné neporušené městské hradby. Mezi nejvýznamnější památky Volterry patří městské brány, kterých je celkem sedm.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA