Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ginestra Fiorentina

Ginestra Fiorentina je velmi zajímavé místo v Itálii nejen co se týká památek, ale i zdejšího zemědělství. Na zelených kopcích rozmanitého Toskánska leží nad údolím řeky Arno roztroušeně kostely ve stylu středověku nebo renesance. Stejně tak zde můžete zhlédnout nádherné vesnické vily starých florentinských šlechtických rodin.

Ginestra Fiorentina je malá klidná vesnice ležící na zelených kopcích nad údolím řeky Arno. V obci Ginestra Fiorentina naleznete jak restaurace, kde můžete ochutnávat místní speciality, tak i bary nabízející lahodná toskánská vína. Veškeré služby potřebné pro cestovní ruch najdete nedaleko - Cerbaia (5 km).

Tipy na výlety
Přestože malá vesnice, má dopravně velmi výhodnou polohu. Leží asi 20 km jiho-západně od Florencie, 60 km východně od Pisy. Do světově známého města Pisa musíte urazit sice 60 km, avšak zážitky ze zdejšího náměstí zvaného jako "pole zázraků" a pohled na slavnou šikmou věž za to rozhodně stojí.

Pisa je město Galilea, otce fyziky, který prováděl své pokusy o gravitaci, a šikmé věži na Campo dei Miracoli. Na tomto slavném náměstí najdete též baptisterium, dóm a „Camposanto“, křížovými chodbami obklopený hřbitov. Všechny tyto monumenty jsou svědky různých stavebních stylů a epoch.

Florencie, město v údolí řeky Arno, platí právem za jedno z největších italských kulturních měst. Město bylo ve středověku a renesanci centrem duchovního života starého kontinentu. Památky, kulturní festivaly a akce, nádherné okolí - to vše dělá z Florencie nadmíru oblíbený turistický cíl.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA