Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pienza

Mezi vesnicemi jižně od Sieny, v samém srdci Toskánska, se nachází malá Pienza. V 15. století byla vybudována jako modelové renesanční město, ale dnes je to takřka zapomenutá vesnička.

Městečko nacházející se uprostřed přírody, kde žije asi 3 tisíce obyvatel, je známé svou výrobou sýrů, s nimiž se zde můžete setkat doslova na každém kroku. Do centra města vstoupíte bránou Porta al Prato. Velká část obchůdků nabízí typický produkt zdejšího kraje – ovčí sýr (pecorino). Sýry zde zrají i několik let uchované v podzemí a vyrábějí se s nejrůznějšími příchutěmi.

Už ve středověku se do Říma exportovalo toskánské pecorino, pikantní sýr, jehož nejrůznější varianty je nejlépe možné ochutnat právě v Pienze. Mezi ostatními lahůdkami vyniká především pecorino obalené v popelu nebo v listech ořešáku. Jeho specifická chuť se pak určitě stane příjemnou vzpomínkou a důvedem, proč se znovu vrátit.

Městečko je rodištěm papeže Pia II., od jehož jména byl odvozen název. Centrem městečka je náměstí Piazza Pio II., kde se nachází dóm, ale i Palazzo Comunale. Zdejší dóm ukrývá šest oltářních obrazů „Madony s dítětem“, které vytvořili přední malíři té doby. Prohlídka dómu je bezplatná, odtud je možné se vydat dále po městských hradbách. Nabízí se zde nádherný výhled na okolní krajinu a najdete zde příjemné místo pro odpočinek.

Pienza je ospalá vesnička, která se do roku 1459 nazývala Corsignano. Papež Pius II. se v tomto roce rozhodl přetvořit svou rodnou vísku na vzorové renesanční město, avšak zemřel v době, kdy se projekt sotva začal uskutečňovat. Architekti stačili vytvořit katedrálu, papežskou rezidenci a hlavní náměstí obklopené paláci. Tento základ města se zachoval a dnes tvoří srdce jedné z nejmalebnějších italských vesnic. Na první pohled zde zaujmou krásné uličky ozdobené květinami s výhledem do nádherné okolní krajiny.

Blízké Montalcino je další malebnou vesnicí, známou především díky dvěma značkovým vínům, Brunello a Rosso di Montalcino.  O kousek dál leží Montepulciano, typické toskánské městečko na kopci, také proslavené svým vínem – Vino Nobile di Montepulciano.

Toskánsko má svou neopakovatelnou atmosféru s charakteristikou ušlechtilou krajinou, kterou jinde nenajdete. Při návštěv Toskánska poznáte malebnou krajinu připomínající zahradu i starobylá městečka s uzoučkými uličkami, kde jako by se zastavil čas.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA