Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Grosseto

V oblasti Maremma se nachází město Grosseto, které si zachovalo středověké kouzlo a rozhodně stojí za návštěvu. Grosseto je hlavním městem stejnojmenné provincie na jihu Toskánska. Nachází se v údolí řeky Ombrone a jeho staré město je dnes obklopeno moderní zástavbou. Grosseto - centrum oblasti Maremma Toscana, se nedá srovnávat se slavnými městy Toskánska - Sienou, Florencií nebo Pisou. Přesto je celý region plný antické tradice, která se odráží ve zdejších památkách. Je zakonzervovaná v muzeích i celých vesnicích.

Tato oblast je známá svými skvělými víny a vynikajícími olivovými oleji, které si můžete koupit ve zdejších obchodech. Při návštěvě Toskánska si určitě kupte vynikající extra panenský olivový olej Bertolli, který pochází z Luccy. Ochutnat byste měli určitě Chianti, nejslavnější červené víno z provincie Florence, Siena a Grosseto. K Toskánsku také neodmyslitelně patří sušenky s mandlemi, které se zapíjejí likérovým vínem a pravá italská zmrzlina, ručně dělané těstoviny a také jižní ovoce, které v Itálii roste téměř na každém kroku.

Kromě koupání ve 12 km vzdáleném průzračném moři, které omývá písečné pláže, si můžete vychutnávat kouzlo pravé Itálie v restauraci u typické italské speciality, či u skleničky lahodného vína. Grosseto je moderní město se spoustou zeleně, které vyrostlo kolem historického jádra. Uvnitř starých městských zdí, které jsou téměř plně zachované, na návštěvníky čeká ojedinělá atmosféra, bary, restaurace s nezaměnitelnou kuchyní oblasti Maremma.

Navštívit zde můžete také krásné kostely, muzea a další památky. Archeologické muzeum v centru města patří k nejvýznamnějším v Itálii, pokud jde o etruskou epochu. Vyplatí se strávit den prohlídkou Grosseta zkombinovanou s obchůzkou po obchodech v historickém centru nebo návštěvou trhu. Za pozornost v Grossetu stojí dóm z r. 1294 a také muzeum d´Arte Sacra e d´Arte Maremma s nálezy z předhistorického období, především etruského a římského.

V Grossetu se samozřejmě hlavně v létě koná spousta kulturních akcí. Hudba od klasiky, přes jazz až k popu, divadelní představení a nejrůznější výstavy. Přesné informace dostanete v turistické kanceláři v Grossetu v blízkosti nádraží.

Nedaleká (12 km) Marina di Grosseto je přímořská lázeňská lokalita, která je obklopena přírodní rezervací Maremma a dlouhými plážemi s dunami. Letovisko je propojeno se sousední Principinou pěkným přírodním borovicovým parkem. Ten je vhodný pro procházky, jízdu na kole nebo jogging. Má výhodnou pozici pro výlety do Saturnia, což je středisko s termálními prameny nebo do města Montalcino – známé výrobou vína zn. Brunello. Asi 20 km odtud se nachází archeologické naleziště Roselle a Vetulonia.

Příroda a okolí
Krásnou pobřežní přírodu chrání Parco Naturale della Maremma, do kterého se můžete dostat pěšky z vesnice Talamone nebo autobusem z Alberese, jižně od Grosseta. Původní oblast Maremma se zachovala v této přírodní rezervaci. Je to rozlehlá kopcovitá oblast, porostlá borovými háji a neprostupnými křovinami. Zdejší vodní tůně s rákosím oplývají množstvím vodního ptactva. Najdete zde stáda divokých koní nebo tzv. maremmské krávy podobající se svými obrovskými rohy africkým buvolům. Když půda každoročně v červnu a červenci vyschne a voda ustoupí, krajina se proměňuje v jakousi obdobu africké savany.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA