Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cascina

Cascina je větší obec ležící na břehu řeky Arno v provincii Pisa. Od hlavního města oblasti, Pissy, proslulé netypickým sklonem věže, je Cascina vzdálena pouhých 22 km. Stejně daleko (25 km) je to odsud i k malebné pláži Marina di Pisa.

Cascina je zároveň sídlem Evropské gravitační hvězdárny. Zdejší observatoř Virgo vlastní největší evropský interferometr pro hledání gravitačních vln s délkou ramen 3 km.

V minulosti Cascina plnila důležitou roli jako pevnost na spojnici Florencie a Pisy. Dodnes ji ještě z části obklopují dochované středověké hradby. Další dominantou obce je hrad Ripoli. Za shlédnutí bezpochyby stojí i další památky, například kostel Madonny dell'Acqua, San Giovanniho oratorium, kostel svaté Marie a mnoho dalších historických budov.

Atmosféra celého Toskánska má své osobité kouzlo, které vám zpříjemní zdejší pobyt a umožní vám naprosto se odprostit od starostí všedních dní.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA