Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Talamone

Na jihu Toskánska se v zálivu Talamone nachází stejnojmenné turistické středisko, které okouzlí nejen milovníky přírody, ale také vyznavače nejrůznějších sportů. Je totiž součástí přírodního parku Maremma, který se stále vyznačuje nedotčenou a divokou přírodou. Dříve se zde vyskytovalo mnoho močálů a neprůchodných cest, proto byl určen spíše pro dobrodružnější povahy.

V 18. století však došlo k boji o území dnešního parku mezi jednotlivými italskými rody. Toto období trvalo až do 30. let 20. století a bylo nazýváno jako „velká meliorace“ -  došlo zde totiž k viditelnému zlepšení stavu půdy. Tehdy sem přijížděly stovky dělníků, aby si přivydělali a zlepšili svou životní úroveň. Byly zde vykopány kanály, vysušovaly se bažiny, močály a jiné stojaté vody. Velkým nebezpečím práce v této oblasti byl však velký výskyt komárů a tím pádem i malárie, mnoho lidí zde tak našlo svou smrt. Veškeré vynaložené úsilí však přineslo své ovoce, v dnešní době je Maremma krajinou s úrodnými zemědělskými pláněmi a lány slunečnic.

Pokud byste přesto rádi viděli, jak krajina vypadala před příchodem dělníků, navštivte přírodní rezervaci nedaleko městečka Grosseto. Ve zdejší kopcovité krajině jsou stále husté borovicové lesy, neprostupné křoviny, vodní tůně a močály. Stojaté vody se staly domovem pro mnoho druhů vodního ptactva a na loukách se prohánějí stáda divokých koní či maremmských krav, které jsou výrazné svými velkými prohnutými rohy. Krajina je bohatá také na květenu, na jaře kvete levandule, pelyněk a tymián. Během léta všechna voda ustoupí a vyschne a krajina se tak promění v jakousi savanu.

Z městečka Talamone ležícího v předhůří Monti dell`Uccellina můžete podnikat nejrůznější výlety do tohoto jedinečného přírodního parku. Na své si tak v oblasti přijdou milovníci turistiky, jezdectví, ale i potápění a plachtění na vodě. Pláže v Talamone jsou písečné i skalnaté, pozvolný vstup do moře je tak jen na některých místech. Koupat se můžete v průzračně čistých vodách Tyrhénského moře. Talamone je ideálním místem pro strávení pohodové, příjemné a ničím nerušené dovolené, plné relaxace i aktivního odpočinku.

Nad útesy se tyčí majestátní starobylý hrad, ze kterého je jedinečný výhled na okolí a pobřeží Tyrhénského moře. Jestliže chcete poznat ještě další zajímavá místa v okolí, můžete se vydat na výlet na nedaleký ostrov Elba a del Giglio, kam pravidelně vyplouvá trajekt. V blízkosti Talamone najdete také známé termální prameny s teplotou okolo 32°C, jejichž léčivé účinky byly využívány již v románském období. Další krásné pláže se nachází ve Fenigliu a poblíž mysu Argentario.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA