Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Molin del Piano

Na severovýchodě Toskánska leží malá a poklidná vesnička Molin del Piano. Je situována v nadmořské výšce 100 metrů v malebném údolí. Krajina rozkládající se kolem ní je typicky toskánská, rozmanitá s mírnými kopci a porostlá bujnou vegetací. Kromě pohádkově krásné krajiny zde však narazíte také na četné kostely, kláštery, pevnosti a hrady, které jsou pozůstatkem bohaté historie tohoto kraje.

Dominantou Molinu del Piano je hrad Torre a Decima, který se tyčí vysoko nad domky místních obyvatel a jakoby dohlíží na dění ve vesnici. Pro návštěvníky je připraveno několik restaurací, barů a pizzerií, kde si můžete objednat typické italské speciality.  Najdete zde také banku i lékárnu. Molin del Piano je ideálním místem pro strávení klidné dovolené v Itálii.

Pokud budete chtít vyrazit za kulturou, stačí se vydat do 18 km vzdálené Florencie, jež je považována za kolébku renesance. Toto nádherné italské město byste při toulkách Toskánskem rozhodně neměli vynechat. Zrodila se zde taková umělecká díla, jako například Michelangelova socha Davida nebo Botticelliho obraz Zrození Venuše. Navíc zde zažijete pestrý noční a společenský život, zatímco ve dne se můžete kochat řadou historických a architektonických památek. Asi 7 km od Molinu se rozkládá menší turistické letovisko Pontassieve.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA