Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Barga

Barga je půvabné horské městečko, které se rozprostírá v překrásném údolí Garfagnana, v nadmořské výšce 410 m n.m. Pokud hledáte místo, kde se zastavil čas, právě jste ho našli. Barga, původně obchodního a průmyslového centrum, patří k méně známým historickým šperkům toskánských údolí.

Romantika středověku zde na vás bude dýchat na každém kroku. Nespočet historických památek, úzké dlážděné uličky, nádherné panoramatické výhledy na okolní malebnou krajinu z městských hradeb, to vše jen umocňuje pohádkovou atmosféru města. Doslova kouzelné scenérie vytvářejí zejména nedaleké Apuánské Alpy a Apeniny.

Kromě zachovalého původního jádra města stojí za zhlédnutí i Barga Giardino, středověká čtvrť, obehnaná polorozpadlými zdmi

Dominantou je bezpochyby mohutná katedrála z 10. století, s krásnou kazatelnou od sochaře Bigarelliho da Como z 13. století. K dalším výrazným památkám patří radnice Palazzo Pretorio z 16. století a barokní kostel sv. Annunziata (1595).

Každé léto Barga hostí Jazzový a Operní festival. Barga se nachází na severozápadě regionu a je posazena ve svahu. Nutno zmínit i její výhodnou polohu k výletům do okolí. Od hlavního města provinci, Lucca, je Barga vzdálená 38 km. K šikmé věži v Pise je to odtud o rovných třicet kilometrů víc.

Dalším důvodem k výletu a zároveň skvělou relaxací, je určitě také termální koupaliště, vzdálené pouhých 17 km, kde se provádějí i bahenní masáže.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA