Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pergine Valdarno

Italské Pergine Valdarno leží v horním úseku údolí Valdarno mezi kopci Chianti a rovinou Pergine. Valdarno je posazeno v krajině lemované olivovými háji a vinicemi, ostatně jako mnoho toskánských obcí. Pergine Valdarno má i zajímavou historii a typické starodávné stavby. Naleznete zde hrad datující se již od 11. století, jehož ruiny jsou dnes včleněny dovnitř této malé italské vesnice.

K vidění v okolí Pergine Valdarno je farnost San Pietro v Prescianu, kostel San Michele Arcangelo v obci Pergine, Bandella - průmyslové archeologické muzeum. Pro poznávání přírodních klenotů Toskánska určitě navštivte Národní Rezervaci Valle dell´Inferno.

Ideální poloha Pergine Valdarno ležícího v trojúhelníku nádherných měst - Florencie-Siena-Arezzo poskytuje možnost konání výletů do těchto známých italských měst a poznávání těch nejkrásnějších míst v celém Toskánsku.

O oblasti Arezzo se dá říct, že je typickým představitelem umělecké, historické a přírodní krásy Toskánska - jednoho z nejznámějších a nejoblíbenějších regionů na mapě světového turismu. Oblast má bohatou etruskou minulost a mnohá svědectví o starověké kultuře naleznete v Muzeu archeologie v Arezzu. Oblast se může pochlubit pozoruhodným architektonickým dědictvím. Naleznete zde mnoho hradů, románských kostelů a náboženských oblastí.

Stojí za to zmínit vína Chianti dei Colli Aretini, Bianco Vergine della Val di Chiana a víno Colli dell´Etruria Centrale produkované v této oblasti. Už jen pro ta znamenitá vína, stojí za to naštívit oblast Arezzo.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA