Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Siena - informace o toskánském městě

V samém srdci Toskánska se rozkládá krásné středověké město Siena, které je vystavěno přes tři kopce a patří mezi menší italská velkoměsta. I v dnešní době zde na vás dýchne středověká atmosféra. Siena vás také uchvátí množstvím historických a architektonických památek, cihlových paláců, kamenných věží a zdobených kostelů. V okolí města se rozprostírá jedinečná neporušená příroda a krajina porostlá bujnou vegetací. Atmosféru oblasti dotváří také zachovalé italské středověké vesničky uchovávající mnoho architektonických skvostů.

Město bylo údajně založeno Senusem, což byl syn Rema, jednoho z dvojčat, které odkojila vlčice. Na každém kroku zde tak narazíte na podobu vlčice a najdete ji dokonce i ve znaku města. Patronkou Sieny je sv. Kateřina, která se narodila v roce 1347 a která vešla do podvědomí obyvatel jako žena, u které se zjevují stigmata. Proto si lidé také začali myslet, že je zasnoubená s Ježíšem. Stala se tak námětem pro mnoho uměleckých děl a zemřela již ve svých 37 letech.

Siena, Toskánsko, Itálie

Siena je považována za jedno z nejkrásnějších měst v Itálii, jelikož je velmi zachovalá a udržuje si kolorit středověkého města. V centru se rozkládá slavné náměstí Campo, které má tvar lastury a pravidelně se stává dějištěm koňských dostihů Palia. Kdysi na místě dnešního náměstí stávalo římské fórum a později i hlavní městské tržiště.

V blízkosti náměstí stojí nádherný palác Palazzo Pubblico postavený v letech 1297 – 1342, který dnes slouží jako městská radnice. Sídlí zde také Museo Civico s obrazy a freskami. Nejzajímavějšími sály jsou Sala del Mappamundo a Salla della Pace, kde jsou uchovány vzácné obrazy mnoha italských umělců. V sále Salla del Concistoro můžete obdivovat fresky s mytickými a alegorickými výjevy. V kapli Capella del Consiglio  jsou k vidění vykládané chórové lavice z 15. století, složitá chórová přepážka z tepaného železa, oltářní obraz a množství fresek.

Za palácem se tyčí 102 metrů vysoká věž Torre del Mangia se zvonicí z roku 1338 – 1348. Z věže se vám naskýtá jedinečný výhled na náměstí a velkou část města. Před věží byla roku 1348 vystavěna kamenná lodžie Cappella di Piazza, která je upomínkou na morovou epidemii. Na konci náměstí se nachází fontána Fonte Gaia, kterou postavili po vzoru fontány z 15. století.

Dominantou náměstí Piazza del Duomo je bezesporu Dóm zdobený fasádou, která je kombinací gotických a románských reliéfů, sloupů a nejrůznějších ozdob. Interiér zdobí kamenné hlavy papežů, mramorová dlažba a 56 inkrustovaných výjevů od předních italských malířů. Katedrála uchovává také cenná sochařská díla, knihovnu z 16. století Libreria Piccolomini a mistrovskou slavnou kazatelnu.

Siena, Toskánsko, Itálie

Při návštěvě Sieny nevynechejte návštěvu baptisteria Battistero di San Giovanni s krásnou křtitelnicí zdobenou reliéfy těch nejlepších sochařů tehdejší doby. Naproti katedrále se rozkládá budova bývalé nemocnice Ospedale di Santa Maria della Scala. Dnes zde však sídlí jedna z největších uměleckých galerií ve městě.

Nedaleko stojí sakristie Sagrestia Vecchia v níž najdeme spoustu významných uměleckých děl. V Museo Archeologico se můžete podívat na sbírku etruských artefaktů a nálezů z okolí města. V Museo dell´Opera del Duomo jsou zase k vidění cenné obrazy a sochy. Palác Palazzo Buonsognori z 15. století ukrývá nádhernou sienskou obrazovou galerii, kde se můžete kochat díly slavných i méně slavných sienských umělců.

Při návštěvě Sieny byste neměli zapomenout na její tři hlavní kostely: Santa Maria dei Servi, San Francesco s hrobkami Tolomeiů a oltářem Oratorio di San Bernardino a také kostel San Domenico. V Sieně se nachází ještě celá řada dalších zajímavých památek, proto abyste ji dobře poznali, měli byste v ní strávit alespoň týden. Celá tato oblast je ideální kombinace obrovského historického bohatství a klidu.

 

Kontextová reklama.

Siena – středověká kráska Toskánska

Siena – středověká kráska Toskánska

Pokud toužíte poznat jedno z nejdokonalejších středověkých měst v Evropě, vydejte se do italského Toskánska, kde se rozkládá Siena, v níž na vás dýchne středověká atmosféra. Siena vás uchvátí množstvím historických a architektonických památek, cihlových paláců, kamenných věží, zdobených kostelů, ale také neporušenou okolní krajinou.

celý článek

 

Fotogalerie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA