Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Massa Marittima

Massa Marittima je staré hornické město ležící na jihu Toskánska v oblasti přírodního parku Maremma. Je obklopeno pohořím Colline Matallifere, které je známé těžbou olověné, měděné a stříbrné rudy. Ta se zde těžila již za dob Etrusků., po kterých zůstalo dochováno množství památek. Řada románských staveb se datuje až do období kolem let 1225 – 1335, kdy bylo město vyhlášeno za samostatnou republiku. Dnes ve městě žije kolem 10 tisíc obyvatel, jejichž zdrojem obživy je turistický ruch, zemědělství a také chov dobytka.

Přestože je Massa Marittima známá těžbou rud, není nijak začmouzená a do dnešních dní si uchovala svou jedinečnou středověkou atmosféru. Návštěvu města byste si tak rozhodně neměli nechat ujít. V okolí se rozkládá mnoho zemědělských podniků. Ve městě se pravidelně každou středu konají trhy, kde nakoupíte snad vše, na co si vzpomenete.

Městečko je situováno ve výšce 560 metrů nad mořem, a proto se z něj naskýtá nádherný výhled na krásnou toskánskou krajinu, park Maremma a rozsáhlé pohoří Colline. Toto horní „nové město“ pochází ze 14. století a je obehnáno hradbami s věží Torre del Candelier. Mezi nejvýznamnější památky patří románsko-gotický dóm Palazzo del Podesta zasvěcený sv. Cerboneovi, který stojí na náměstí Piazza Garibaldi. Sv. Cerbon byl světec žijící v 6. století a jeho životní příběh je vytesán nad hlavním portálem. V interiéru dómu se nachází freska ze 14. století vytvořená tehdejším umělcem Ambrosiem Lorenzettim. K vidění je zde také malý menhir pocházející z doby ještě před příchodem Etrusků.

Milovníci kultury mohou navštívit zajímavé muzeum Museo della Miniera, což je muzeum hornictví. Prohlídka vede zčásti bývalou důlní šachtou a vystaveny jsou zde exponáty, které vám přiblíží nejrůznější těžební metody, stroje a nerosty. V Archeologickém muzeu, které sídlí v domě ze 13. století jsou zase k vidění nálezy z doby od paleolitu až po římské období. Pokud zatoužíte po koupání ve vlnách moře, vydejte se k 23 km vzdálenému pobřeží, kde můžete navštívit některé z oblíbených letovisek, jako například Follonica, Talamone, Marina di Alberese či Orbetello.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA