Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montespertoli

Ve známé vinařské oblasti Chianti rozkládající se v centru Toskánska najdeme obec Montespertoli, která se stejně jako všechny ostatní v tomto kraji proslavila hlavně pěstováním a výrobou kvalitního italského vína. Mezi místní produkty patří proslulé červené chianti, vyrobené z těch nejlepších toskánských hroznů. V městečku, které je situováno v nadmořské výšce 257 metrů dnes žije kolem 12 tisíc obyvatel.

V okolí se rozkládá nekonečná typicky toskánská krajina posetá olivovníky a rozlehlými vinicemi. Dovolenou v tomto kraji by měli strávit ti, kdo touží po klidu, pohodě a relaxaci v přírodě, daleko od ruchu velkoměst. Pro návštěvníky je v městečku připraveno několik restaurací lákajících k ochutnávce italských specialit nebo k posezení u sklenky dobrého místního vína. Na každém kroku zde také narazíte na obchůdky se suvenýry a rukodělnými výrobky.

V Montespertoli se dochoval starý toskánský statek pocházející ze 17. století, který je celoročně otevřen pro turisty. Byl kompletně zrekonstruován a návštěvníci se z něj dnes mohou kochat krásným panoramatickým výhledem do okolí a na nedaleké městečko San Gimignano. Statek tvoří dva domy, ke kterým náleží ještě velký pozemek se zahradou, kde rostou stoleté stromy. Interiér statku je vybaven vkusným antickým a rustikálním nábytkem. Statek dnes obhospodařuje kolem 180 ha vinic a olivovníků. Potěšeni budou také milovníci rybolovu, protože zde najdou i malý rybník. Nedaleko statku máte možnost se věnovat jízdě na koni.

Přibližně 23 km od Montespertoli se nachází Florencie – tzv. kolébka italské renesance, která patří mezi nejvýznamnější turistické cíle. Jestliže se vydáte ještě dále, dojedete ke krásnému náhornímu městu Siena, které je plné gotických staveb. Toskánsko je velmi rozmanitý kraj a uspokojí milovníky kultury, historie, přírody, sportu i umění.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA