Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porto Santo Stefano

Známá rybářská obec Porto Santo Stefano leží na jihu Toskánska přímo u průzračných vod Ligurského moře. Městečko Porto Santo Stefano se známým přístavem najdete na severním pobřeží poloostrova Monte Argentario. Na jeho jižním pobřeží naleznete době vybavený turistický přístav Porto Ercole.

Zajímavá poloha luxusního letoviska Porto Santo Stefano, které se rozkládá na úpatí hory, přináší krásné výhledy na moře. Kamenité pláže zde střídají pláže písečné. Porto Santo Stefano je příjemné a klidné místo pro strávení dovolené v Itálii. V Porto Santo Stefano se nachází akvárium Acquario Mediterraneo, kde se můžete zblízka podívat na mořský život.

Poloostrov Monte Argentario je ve skutečnosti bývalý ostrov, který spojila s pevninou naplavená písčitá šíje, kterou tvoří dva valy Tombolo della Giannella a Tombolo di Feniglia, uzavírající mezi sebou lagunu, která je přírodní rezervací. Ke zdejším přístavům patří právě Porto Santo Stefano a Porto Ercole. Nádherná příroda na tomto místě předurčila zdejší místo jako oblast pohádkové rekreace pro ty nejbohatší. Luxusní vily se ukrývají v nádherně kvetoucích zahradách a malebné písečné plážičky nabízejí průzračně čisté moře.

Tento polostrov, který se zdvíhá až do výšky 635 metrů nad úrovní moře, má vysoké a skalnaté pobřeží, pokryté bujnou středomořskou vegetací, která se střídá s olivovníky a vinnou révou. Na vinicích, které byly vybudovány díky terasové úpravě svahů, se pěstují velmi vzácné odrůdy vín Ansonico a Riminese.

Asi 10 km na východ od města se nachází přírodní rezervace Reserva Naturale Lago di Burano, která je typická svou květenou a migrujícím ptactvem. Tato bažinatá oblast o rozloze přibližně 300 ha je skutečným rájem pro obrovské množství druhů vodních ptáků.

Tipy na výlety
Na poloostrově se nachází město Orbetello, které bylo v letech 1559 - 1707 španělskou vojenskou základnou. Nachází se zde katedrála ze 14. století, která byla během staletí přestavována a její fasáda pochází z 16. století. Nachází se zde také pevnost se zdmi, které byly postaveny na místě bývalých etruských zdí. V laguně Tombolo della Feniglia mezi valy můžete pozorovat přes 140 druhů ptáků.

Pro milovníky etruského umění bude lahůdkou navštívit Museo Civico Archeologico, které se nachází v 45 km vzdáleném italském městě Grosseto. Pěkné zážitky si zajisté přivezete také z výletu na ostrov Giglio, na který se z přístavu Porto Santo Stefano dopravíte trajektem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA