Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monteriggioni

Středověká vesnice Monteriggioni se rozkládá v samotném centru Toskánska, pro které je typická mírně zvlněná a stálezelená krajina. Kolem Monteriggioni se táhne středověké opevnění se 14 věžemi ze 13. století, jehož úkolem bylo ochraňovat nedalekou Sienu od nepřátelských florentských vojsk. Hradby si můžete dobře prohlédnout ze silnice Colle di Val d´Elsa. Kromě opevnění je ve městě ukryta celá řada historických a architektonických skvostů. Jelikož je vesnice situována v nadmořské výšce 200 metrů, nabízí překrásné výhledy do rozmanitého toskánského kraje.

Město bylo založeno v roce 1203 a kromě jeho jedinečného historického jádra sem návštěvníky láká i příjemná a trochu tajemná středověká atmosféra. Najdete zde mnoho krásných staveb, které jsou doplněny keramickou a sochařskou výzdobou. Centrem města je náměstí s pěkným románským kostelem a s obchůdky plnými řemeslných výrobků. Navštívit můžete také četné obchůdky se suvenýry nebo s místními víny Castello di Monteriggioni.

Ve městě dnes žije okolo 7800 stálých obyvatel. Ubytování turistů je možné ve zdejším hrabství, jež bylo po mnoho staletí majetkem šlechtické rodiny. Ve 20. století však bylo přestavěno na ubytovací zařízení vhodné pro agroturistiku. Lidé se zde věnují pěstování obilnin, vína a také chovem sienských vepřů.

Monteriggioni má dopravně velmi výhodnou polohu, která umožňuje poznávání dalších zajímavých míst v Toskánsku. Dostupná jsou taková města jako například renesanční Florencie, náhorní město Siena či Pisa se slavnou šikmou věží. Navštívit můžete také 2 km vzdálenou vesnici Castellina Scalo. Přibližně 12 km je vzdáleno bývalé cisterciácké románské opatství Abbadiu dell´Isola pocházející z 12. století. V 18. století došlo k jeho částečné přestavbě z důvodu špatného stavu. V interiéru jsou ukryty fresky od Taddea di Bartolo a Vincenza Tamagniho a také renesanční oltář.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA