Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Seravezza

Na severozápadě italského regionu Toskánsko se na pomezí Apuánských Alp a pohoří Orecchiella rozkládá malebná vesnička Seravezza. Celá oblast je bohatá na výskyt mramoru, jehož zásoby jsou obrovské. Najdete zde známé lomy, odkud pochází i mramor, ze kterého svá díla tvořil například slavný Michelangelo. Na každém kroku narazíte na nějakou kamenickou firmu, kde se opracovávají mramory nejrůznějších barev a velikostí. Dříve se v těchto místech rozkládalo středověké sídliště Sala Vecchia. Dnes v tomto městečku žije kolem 13 tisíc stálých obyvatel.

Nejvýznamnější památkou města je kostel sv. Lorenza a sv. Barbary pocházející z roku 1422. Je postaven z mramoru a to i včetně oltářů. Pozoruhodná je radnice a dóm Palazzo Medici z přelomu 16. a 17. století. Přestože městečko leží v nadmořské výšce jen 50 metrů, naskýtají se odtud krásné výhledy na okolní krajinu. Asi 5 km od Seravezza je vzdáleno městečko Pietrasanta. Hezký výlet si uděláte, vypravíte-li se do historického města Lucca, které leží asi 38 km směrem na severozápad. Za návštěvu stojí také malá osada Colonnata, která leží nedaleko místních lomů. Její dominantou je novodobá mramorová socha Krista a kostelík.

Seravezza je ideálním výchozím místem do zeleného údolí Garfagnana, kde máte možnost podnikat celou řadu příjemných pěších výletů. Oblast leží v údolí řeky Serchio a typické jsou pro ni strmé srázy, alpské louky a celková odlišnost od toskánské krajiny. Část Parco della Orecchiella byla vyhlášena za chráněnou přírodní rezervaci. V této oblasti můžete navštívit další zajímavé vesničky, jako jsou Barga a Castelnuovo di Garfaganana.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA