Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orciatico

Malá a příjemně klidná vesnice Orciatico se nachází na západě Toskánska a leží v kopcích toskánského kraje v nadmořské výšce 310 m. Vyvýšená poloha této italské vesnice poskytuje mnoho krásných panoramatických pohledů. Od italské vesnice Orciatico jsou vody moře vzdáleny 45 km a kromě podnikání výletů k moři stojí za vidění i historicky přitažlivá místa jako jsou perly Itálie - Siena, Florencie či Pisa.

Toskánsko je oblast na severu Itálie, ve světě proslavená jako rodiště renesance. Krásy tohoto slohu můžete obdivovat na některém z mnoha fakultativních výletů do Florencie nebo Pisy. Kromě renesančních staveb v Toskánsku najdete i velké množství památek z dob starověku. Pobřeží Toskánska nabízí krásné písečné pláže skryté ve stínu piniových hájů. Příjemnou tečkou za slunečným dnem bude určitě ochutnávka některého z vyhlášených toskánských vín.

Tipy na výlety
Místo, které vás jistě zláká na své krásy je 70 km vzdálené náhorní město Siena, budované v gotickém stylu. Provincie Siena je zajímavá především díky polopouštní krajině Crete Senese, která se nachází kousek od Sieny. Nachází se zde neuvěřitelné přírodní bohatství, a to termální vřídla vápencově sirnaté vody. Voda vyvěrající ze zemského povrchu dosahuje až 40 stupňů Celsia.

Byly zde vybudovány termální lázně pod širým nebem, které byly známy již v dobách starého Říma. Bohatství podzemních pramenů má původ v přítomnosti neaktivní staré sopky Monte Amiata. Mezi zajímavá města této provincie patří Montalcino, Montepulciano, San Gimignano nebo Siena.

Pokud budete chtít jet na výlet a prozkoumávat i ostatní překrásná místa v Toskánsku, vydejte se do 50 km vzdáleného města Pisy. Pisa se nachází jen 12 km od moře, v 11. - 13. st. byla jednou z nejvýznamnějších námořních republik v Itálii. Hlavní kulturní rozkvět nastal v 11. - 14. st. Nejvýznamnější kulturní památkou je dóm v románsko - pisánském stylu z let 1064 - 1118. Nejznámější je však šikmá věž (Torre Pendente), jejíž stavba byla započata r. 1173, po naklonění byly práce přerušeny a věž byla dostavěna r. 1350.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA