Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pitigliano

Pitigliano se rozkládá v kopcovitém území provincie Grosseto na hranicích s Latiem. Už v dávných dobách bylo město sídlem Etrusků a poté Římanů. Pitigliano je etruská vesnice na úzkém skalním výběžku v oblasti Maremma na jihu Toskánska. Italské Pitigliano má velice dlouhou historii, sahající od prehistorické doby přes etruskou a románskou dobu až do středověku a renesance.

Toskánská vesnice Pitigliano se pyšní jedinečnou polohou vysoko nad jeskyněmi v útesech údolí Lente. Jedno ze „skalních měst“ – etruské Pitigliano, jako by vyrůstalo přímo ze skalního terénu. Díky množství otvorů, oken a stěn domů z tmavého lávového kamene připomíná z pohledu protějších kopců ve výšce 313 metrů nad mořem bochník prohlodaný myší.

Zajímavým místem v Pitiglianu je hebrejské gheto, zvané také 'Piccola Gerusalemme' (malý Jeruzalém). Jeskyně slouží po staletí jako sklep a také pro uskladnění známého 'Bianco di Pitigliano'. Ve vesnici Pitigliano sídlí Museo Zuccarelli s nevelkou expozicí umělce Francesca Zuccarelliho (1702 – 88), který je mimo jiné autorem dvou oltářních obrazů ve středověkém dómu na Piazze San Gregorio.

Největší atrakcí horského městečka je středověké jádro. V Pallazo Orsini z 13. století sídlí několik menších muzeí s místními etruskými nálezy a také biskupství. Hned vedle paláce lze spatřit pozůstatky středověkého akvaduktu, který zásoboval městečko vodou.

Tipy na výlety
Krásnou pobřežní přírodu chrání Parco Naturale della Maremma, do kterého se můžete dostat pěšky z hezké vesnice Talamone nebo autobusem (auta do parku nesmějí) z Alberece, jižně od Grosseta.

Odpočinout si můžete u 50 km vzdáleného moře nebo v termálním koupališti vzdáleném 30 km od Pitigliana, kde můžete využít některé z nabízených léčebných kúr. Tato vesnice je jedinečným místem pro strávení klidné dovolené v Itálii prostoupené bohatou historií toskánského kraje.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA